На Львівщині за зловживання службовим становищем позбавлено волі двох посадовців

logo
144324_na_lvivwini_za_zlovzhivannja_sluzhbovim_s.jpeg


Керівник державного лісогосподарства привласнив собі чотирикімнатну квартиру, придбану за кошти підприємства, пише – ЗУНР.ІНФО.

Працівники Управління захисту економіки у Львівській області за процесуального керівництва Перемишлянського відділу Золочівської місцевої прокуратури викрили злочинну схему, використовуючи яку директор лісогосподарства незаконно набув право власності на помешкання площею понад 150 квадратних метрів у престижному районі Львова.

Поліцейські встановили, що 54-річний посадовець під приводом того, що він щоденно доїжджає до місця праці, ініціював придбання йому службового житла. І хоч у підприємства воно було у наявності (правда, у сільській місцевості), зловмисник лобіював купівлю чотирикімнатної квартири у новобудові в історичній частині Львова. На придбання помешкання покращеного планування площею понад 150 квадратних метрів підприємство витратило 351,7 тисяч гривень (у цінах 2003 року).

Для купівлі цього житла лісо підприємством було отримало банківський кредит на підставі документів про наявність необхідної для застави лісової продукції, підроблених керівником та головним бухгалтером господарства. І це не зважаючи на те, що у той час підприємство мало заборгованість з виплати зарплат та погашення раніше отриманих кредитів на загальну суму у понад 1,2 мільйона гривень.

Після добудови житла зловмисник підписав акти його приймання вже як фізична особа, на підставі чого право власності на квартиру було зареєстровано особисто за ним.

За вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.222 (шахрайство з фінансовими ресурсами), ч.1 ст.357 (викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, районний суд засудив вже колишнього керівника лісового господарства до восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з лісогосподарською діяльністю, на строк до трьох років з конфіскацією всього належного йому майна.

Головного бухгалтера засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч.2 ст.222, ч.2 ст.364, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу України до 5 років позбавлення волі з трирічним позбавленням права обіймати посади у лісогосподарській сфері.

Відділ комунікації поліції Львівської області


А поділитися?