На Львівщині запобігли трьом терактам: вдала операція чи помста СБУ?

logo
na_lvivwini_zapobigli_trom_teraktam_vdala_operacija_chi_pomsta_sbu.jpg


Невеличке містечко Дубляни на Львівщині практично перетворилося на майданчик для голлівудських пристрастей. В кращих традиціях славетної американської кіностудії, Служба безпеки України врятувала місто від терористів. Принаймні так заявляють вони. Місцеві мешканці, в свою чергу, дотримуються іншої версії.

«Партизан», «Негідник», «Шпик» та ще двоє. Обшуки у домівках цих бійців батальйону ОУН, СБУшники проводять гучно, але небагатослівно.

Весь цей гармидер – піднятий через теракти, що начебто готували бійці ОУН. Правоохоронці переконують: одного з них спіймали на гарячому, коли він намагався підірвати залізничний міст.

«Надзвичайні новини» поспілкувалися з близькими та сусідами одного із затриманих.

Марія – подруга одного ОУНівця Романа. Розмовляючи із журналістами, дівчина показує понівечені двері та розповідає про обшук.

Марія заявляє, що знала усе про життя нареченого, тому переконана – він потрапив під роздачу не просто так, Романа підставили.

«Він просто гуляв зі своїми друзями, з якими я також гуляла, в той самий час. Про таке ніхто навіть не говорив, навіть не думав. Вони приїхали з АТО і говорили, що їм того досить, цієї війни. Можливо, його хтось підставив. Він такого не міг зробити», – каже дівчина.

Син місцевої мешканки Надії взагалі потрапив під гарячу руку спецслужбовців – просто проходив повз будинок Романа під час обшуку. Поки розбиралися, хлопця побили.

«Просто вискочили, поклали на землю за секунду. За годину з’ясувалося, що зловили вони не того. Потім не могли довго зняти наручники. Потім просили сусідів, щоб ті наручники зрізати. Розбили бороду, носа», – згадує сполохана мати.

Сусід затриманого Романа, Зеновій переконаний: ні в яких терактах хлопець не замішений. Схожої думки дотримується інший сусід, Юрій. Більше того, чоловік підкреслює: СБУ поводили себе під час обшуку дуже зухвало.

«Вони дуже зухвало себе поводили. Навіть за понятими ніхто не хотів йти. Ніхто не бачив: що вони, як вони приїхали, як потрапили сюди. Ми зброї не бачили. Але от дружина моя була там аж до ранку, то були тільки набої і були гранати по-моєму», – каже чоловік.

У спецслужбі стверджують: хлопці готували три теракти, а у їхніх помешканнях вилучений величезний арсенал зброї.

ssu.gov.ua/ Офіційний сайт СБУ

ssu.gov.ua/ Офіційний сайт СБУ

ssu.gov.ua/ Офіційний сайт СБУ

Проте коментувати це на камеру – не хочуть.

Це помста добровольцям батальйону?

У ОУНівців вже є власні версії затримання побратимів. Бійці переконані: СБУ намагається їм помститися.

«Не вірю в якійсь запланований теракт під Львовом. Виглядає так, що то є помста СБУ, про яку вона повідомляла добровольчому руху за погроми російських банків у Києві та різні акції по спиненню ходи російського патріархату», – стверджує побратим затриманих Андрій.

Представник батальйону «ОУН» з позивним «Бойко» був на зустрічі у керівництва СБУ, оскільки не вірить, що його побратими могли готувати теракт. Однак жодних подробиць від працівників СБУ він також не отримав.

«Пояснили стандартну ситуацію, утримались від коментарів. Вони показали вилучені вибухові пристрої, їх там багато. Те, що їм можуть інкримінувати, тягне на найвищу міру. Для чого це б їм було? Це помста добровольцям батальйону», – каже «Бойко».

Громадський активіст «Варти-1» Ігор Зінкевич розповів РадіоСвобода, що представники організації, як тільки дізнались про поранення бійця вночі 8 серпня у Дублянах, одразу прибули на місце. Там якраз тривала спецоперація, у якій брали участь не лише працівники СБУ зі Львова, але й Рівного, і Києва.

«Мені ситуація незрозуміла. Було сказано, що затримані торгували зброєю, що хотіли підірвати міст, але там ми перевірили – немає у Дублянах залізничного мосту. Є у Малехові, але старий, з австрійських часів. Громадські активісти, ті, котрі були в АТО, не розуміють, що відбувається, досить агресивно налаштовані, тому ми дуже хочемо почути чіткі аргументи від керівників СБУ», – говорить активіст.

Як стало відомо Радіо Свобода, працівники СБУ впродовж місяця відстежували кількох осіб, включно з колишніми бійцями батальйону «ОУН», яких підозрювали у продажу зброї. Під час слідства нібито з’ясували, що ті готують теракти поблизу Львова.

Голова громадської ради при СБУ у Львівській області Галина Янко переконана, що підстави для затримання були 100%.

«Юридична сторона відпрацьовувалась, це тривало не один день. СБУ не дозволило б собі працювати у незаконному полі», – зауважила вона.

Зараз затримані перебувають у слідчому ізоляторі.

З метою висловити їм підтримку, близько півсотні учасників добровольчого руху вийшли під стіни львівського управління СБУ ввечері 8 серпня. Також на пікет прийшли і родичі затриманих бійців. Брат одного із затриманих Степан Макаришин повідомив, що його родича підозрюють у тому, що він знайшов місце на колії, де мали закладати бомбу.

«Під час обшуку знайшли вони в нього ножик, я знаю, це були наші домашні, але вони були чорні, і вони подумали, що він їх використовує, і цвяхи ― також домашні», — розповів він.

Водночас багато львів’ян переконані, що на заході України спеціально намагаються посіяти паніку і страх, що, мовляв, і тут є реальні спроби терактів.


А поділитися?Вам має сподобатись...