На Львівщині запускають кампанію з вакцинації дітей від кору

logo


МОЗ запускає в області кампанію щодо збільшення рівня вакцинації від кору серед дітей.

 Про це повідомляє Департамент з охорони здоров’я Львівської ОДА, пише – Status Quo.

На Львівщині стартує кампанія щодо збільшення рівня вакцинації від кору серед дітей шкільного віку.

«Зараз в Україні продовжується спалах кору. Вже 54 тисячі людей захворіли і 21 людина померла від захворювання, яке можна дуже легко попередити вакцинацією. Зараз в Україні є понад 800 тисяч доз вакцини проти кору. Ми розпочинаємо у Львівській області спеціальну кампанію, щоб вакцинувати дітей у школах, тих дітей, майже 20 тисяч, які не були вакциновані і які вже ходять до школи. Розпочинається зараз планування, це буде десь місяць, щоб ми дізнались, де є невакциновані діти, комунікаційна компанія, щоб поговорити з батьками, вчителями, медичними працівниками та пояснити важливість вакцинації проти кору і від середини лютого розпочнеться сама кампанія», – розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

У межах проекту планується провести імунізацію понад 20 тисяч школярів Львова та Львівської області. В регіоні працюватимуть мобільні бригади, до яких входитимуть кваліфіковані вакцинатори та міжнародні спеціалісти.

«На карті України Львівщина відзначена найвищою динамікою захворюваності на кір. Пік захворюваності зростає на початку навчального року. Після закінчення навчального року рівень захворюваності падає. Ті заходи, які пропонує міністерство, які підтримала комісія ТЕБ і НС – це реагування на усі статистичні показники», – наголосив під час брифінгу голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Як зазначив генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» доктор Володимир Курпіта, вакцина від кору наявна в Україні є безпечною і в достатній кількості наявна в медичних закладах.