На методички, штори і килими: у Львові розгорівся скандал через побори і булінг у дитсадках

logo


Батьки скаржаться, що їм надто часто доводиться здавати у дитсадки по 300-500 грн на потреби, які фінансує держава

У Львові батьки дітей, які ходять у місцевий дитсадок обурилися у соцмережах через те, що їм доводиться здавати кошти на підручні гігієнічні засоби, а також на подарунки дітям і вихователям. 

Відповідний допис у групі “Батьки SOS” у Facebook розмістила місцева жителька.

Вона обурилася, що списки на фінансові витрати у ДНЗ пишуть батькам систематично, й деякі з позицій, на які скеровують кошти – незрозумілі.

“Про економічний булінг та побори в дошкільних освітніх закладах Львова. На поточний ремонт, канцтовари, мило, туалетний папір, рушники, на дні Ангела, день Матері, подарунки дітям та працівникам після виступів, на дні народження, на чистку килимів та методички, на ганчірки, миючі засоби та швабри… Регулярно по 300-500 грн. Діти ще далеко не студенти – а вже потрібно здати, зокрема, і на методички”, – написала жінка.

Коментарі

Коментарі

За її словами, батьків, які не хочуть здавати гроші у державні дитсадки, інші ж батьки та працівники дошкільних закладів починають цькувати.

“Небайдужі” батьки впевнені, що в ЗДО у Львові “діткам немає чим витирати ротики”, не вистачає мила, туалетного паперу, потрібно власним коштом регулярно фінансувати ремонт дверей, чистку килимів тощо. Ну і звісно класика: якщо ви гроші не здали (або здали менше встановленої “абонплати”) – подарунки для ваших дітей купляти не будуть”, – скаржиться жінка.

Коментарі

За її словами, часто підтримують такі побори і “приборкання незгідних” батьків самі ж працівники дошкільних навчальних закладів.

“Методи стандартні, радянські: хамство, ігнор питань, прохань, власних прямих обов’язків. Діти, батьки яких відмовляються здавати гроші на регулярний незрозумілий недоцільний приватний формат функціонування комунального закладу освіти мають дивитись, як ці подарунки дарують дітям, батьки яких гроші здали. Така собі трансформація окремих груп у державному садку в приватний гурток “активістів”. “Активісти” обурені, що їх власним приватним туалетним папером та милом будуть користуватись діти, якім ці ж речі в закладі придбали за податки батьків”, – розповіла жінка.

Новини у сфері освіти

Міністерство освіти та науки України рекомендує змінити систему оцінювання дітей 1-4 класів. Замість звичної бальної системи у початковій школі рівень результату навчання рекомендовано позначати буквами – “початковий” (П), “середній” (С), “достатній” (Д), “високий” (В). 
“31,1 % абітурієнтів, які провалили цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з математики – говорить про загальний рівень знань даного предмету. Однак, якби на місці математики була хімія чи біологія – результат був би не кращим” – сказав в бліц-інтерв’ю Новини.LIVE голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Дистанційне навчання, якого вимагають сучасні умови у період пандемії, згубно відбивається на рівні освіти школярів. За результатами дослідження Світового банку, під час карантину змарновано до 90 % навчального року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.