На місці фонтану “Кульбаба” археологи закінчили дослідження

logo


Археологи розпочали консервацію решток фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста у Львові, який був виявлений на місці фонтану “Кульбаба”. Про це повідомляє Рятівна археологічна служба. 

Археологи Рятівної археологічної служби розпочали консервацію решток фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста, який досліджували на площі Галицькій у Львові. Це робиться, аби убезпечити їх від впливу зовнішніх факторів, погодних умов та можливого руйнування. Бачення, що робити з фундаментами та яким буде вигляд майбутньої площі, у міської ради досі немає. Отриманої археологами інформації наразі цілком достатньо для внесення змін у проект облаштування площі. Якщо ухвалять рішення про музеєфікацію та експонування знайдених решток, їх можна буде без проблем розконсервувати.

Питання про відшкодування витрат за вже проведені археологічниі дослідження досі не вирішене.

Нагадаємо, під час реконструкції фонтану “Кульбаба”, що на площі Галицькій у Львові, будівельники виявили давні мури. На ділянку терміново запросили археологів. У червні-липні цього року археологи досліджували рештки фундаментів костелу Воздвиження Чесного Хреста 1530-х років. Серед цікавих знахідок не лише мури костелу. Найдавніші артефакти, які вдалось виявити на ділянці, – уламки кераміки, що датуються VII-VI ст до н. е..

Окрім цього на ділянці, в межах території костелу, знайшли рештки більше 10 осіб. Частина поховань – у правильному анатомічному положенні, в дерев’яних трунах.

Археологи начали консервацию остатков фундаментов костела Воздвижения Честного Креста во Львове, который был обнаружен на месте фонтана “Одуванчик”. Об этом сообщает Спасательная археологическая служба. 

Археологи Спасательной археологической службы начали консервацию остатков фундаментов костела Воздвижения Честного Креста, который исследовали на площади Галицкой во Львове. Это делается, чтобы обезопасить их от воздействия внешних факторов, погодных условий и возможного разрушения. Видение, что делать с фундаментами и каким будет вид будущей площади, у городского совета до сих пор нет. Полученной археологами информации пока вполне достаточно для внесения изменений в проект обустройства площади. Если примут решение о музеефикации и экспонированиия найденных остатков, их можно будет без проблем расконсервировать.

Вопрос о возмещении расходов за уже проведенные археологичнии исследования до сих пор не решен.

Напомним, во время реконструкции фонтана “Одуванчик”, что на площади Галицкой во Львове, строители обнаружили древние стены. На участок срочно пригласили археологов. В июне-июле этого года археологи исследовали остатки фундаментов костела Воздвижения Честного Креста 1530-х годов. Среди интересных находок не только стены костела. Древнейшие артефакты, которые удалось обнаружить на участке, – обломки керамики, датируемые VII-VI вв до н. э.

Кроме этого на участке, в пределах территории костела, нашли останки более 10 человек. Часть захоронений – в правильном анатомическом положении, в деревянных гробах.