На місці фонтану “Кульбаба” у давнину була каналізація

logo


Серед цінних знахідок за час півторамісячного дослідження на площі Галицькій ‒ фрагмент давньої каналізації XV сторіччя. Про це повідомляє ZAXID.NET.  

Під час роботи на місці реконструкції фонтану “Кульбаба” археологи віднайшли фрагмент давньої каналізації XV ст. у вигляді великого дерев’яного короба U-подібної форми, зверху накритого кришкою. Серед інших цінних знахідок – дрібні фрагменти керамічних посудин, які датують ранньозалізним часом (VII-VI ст до н. е.); уламки кераміки ХІІІ ст. та поховання людей.

Також історики віднайшли в фондах Львівського історичного музею гравюру XVIII століття, на якій зображений костел Воздвиження Чесного Хреста, фундамент якого досліджували археологи на площі Галицькій у центрі Львова. Вона підтверджує той факт, що храм мав незвичну для Львова восьмигранну форму.

Як повідомляють фахівці Науково-дослідного центру “Рятівна археологічна служба”, одне з небагатьох зображень костелу виявили на гравюрі 1770-х років, що прикрашає Грамоту про закінчення львівського цеху римарів. Його відшукали і детально опрацювали історики Василь та Петро Слободяни.

Те, що церква мала восьмигранну форму, з’ясували і археологи, коли досліджували її фундамент. Попри це, на міських картах храм завжди схематично позначали у вигляді квадрата.

“За півтора місяця розкопок ми дізнались багато деталей про життя ділянки, яка була частиною Галицького передмістя Львова. Тепер наші співробітники беруться за камеральне опрацювання знайдених артефактів”, ‒ підсумували дослідники.

Нагадаємо, на початку червня у Львові почали реконструкцію фонтана “Кульбаба”, на місці традиційного фонтану мали облаштувати сухий – без чаші і з відкритим доступом до води.

0dc08612003e5081f8b74c333ecd2718.jpg

Среди ценных находок за время полуторамесячного исследования на площади Галицкой – фрагмент древней канализации XV столетия. Об этом сообщает ZAXID.NET. 

Во время работы на месте реконструкции фонтана “Одуванчик” археологи нашли фрагмент древней канализации XV в. в виде большого деревянного короба U-образной формы, сверху накрытого крышкой. Среди других ценных находок – мелкие фрагменты керамических сосудов, которые датируют раннежелезным временем (VII-VI вв до н. э.) обломки керамики XIII в. и захоронения людей.

Также историки нашли в фондах Львовского исторического музея гравюру XVIII века, на которой изображен костел Воздвижения Честного Креста, фундамент которого исследовали археологи на площади Галицкой в ​​центре Львова. Она подтверждает тот факт, что храм имел необычную для Львова восьмигранную форму.

Как сообщают специалисты Научно-исследовательского центра “Спасательная археологическая служба”, одно из немногих изображений костела обнаружили на гравюре 1770-х годов, которая украшает Грамоту об окончании львовского цеха шорников. Его нашли и детально проработали историки Василий и Петр Слободян.

То, что церковь должна иметь восьмигранную форму, выяснили и археологи, когда исследовали ее фундамент. Несмотря на это, на городских картах храм всегда схематично обозначали в виде квадрата.

“За полтора месяца раскопок мы узнали много деталей о жизни участка, который был частью Галицкого предместья Львова. Теперь наши сотрудники берутся за камеральную обработку найденных артефактов”, – подытожили исследователи.

Напомним, в начале июня во Львове начали реконструкцию фонтана “Одуванчик”. На месте традиционного фонтана должны обустроить сухой – без чаши и с открытым доступом к воде.