На Музей історії Львова міська рада не дала ні копійки

logo


image

Завдяки перереєстрації зі Львова до Червонограда Львівський історичний музей додатково отримав 800 тисяч гривень.

Про це “Еспресо.Захід” повідомив директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

“З Червоноградською міською радою була домовленість, що частину ПДФО, які музей сплачує до бюджету громади, вони скеровуватимуть на розвиток музею. Відтак у минулому році на сесії Червоноградської міської ради прийняли рішення про виділення нам понад 800 тисяч гривень. Ці кошти виділені цільово  на проєкт заміни котельні та системи опалення на площі Ринок,6 (кам’яниця Корнякта), – каже Роман Чмелик. – Ми уже зробили проєктно-кошторисну документацію і провели тендер минулого року. Але Антимонопольний комітет відхилив цей тендер, бо там були некоректно оформлені документи учасників. Тому ми будемо проводити його ще раз”.

Після заміни котельні у музеї планують відреставрувати фасад будинку на площі Ринок,6, а також адаптувати приміщення горищ під едукаційні та експозиційні цілі. А на це також потрібні значні кошти.

За словами Романа Чмелика, питання про перереєстрацію зі Львова у Червоноград не стояло б, якби місто погодилось хоча б частково підтримувати музей. Утім, логіка міської влади така, що якщо музей в обласному підпорядкуванні, то кошти йому повинні виділяти виключно з обласного бюджету. 

“За п’ять років, відколи я на посаді, від міської ради ми не отримали ні копійки. Єдине – міська рада проводить відзначення музейних працівників, і наші музейні працівники отримували цю премію. Але це премії для окремих працівників. Інституційної підтримки не було, – каже Роман Чмелик. –  Ми б хотіли, щоб співпраця між нами і містом була скерована на збереження пам’яток, які розташовані на площі Ринок. Скажімо, у міській владі знали, що ми реставруємо Чорну кам’яницю і робимо у ній музей історії міста Львова. Але жодних пропозицій підтримки та співпраці від міста не було. Декларації були, але не більше”.

Львівський історичний музей має чотири будинки на площі Ринок. З них будівля на пл. Ринок, 2 належить місту, інші три – у власності області. 

Львівський історичний музей перереєстували з площі Ринок,6 у Львові на вул. Пушкіна, 10 у Червонограді наприкінці грудня 2019 року

У грудні у Чорній кам’яниці відкрили Музей історії Львова, основу якого склали близько 750 оригінальних пам’яток, починаючи від ХІІІ-ХІV століть