На пам’ятці архітектури у центрі Львова замінили дерев’яні вітрини на пластикові й пошкодили фасад

logo


МІСТО

За інформацією Львівської міськради, це зробили власники чи орендарі приміщень

Фото: ЛМР

Нещодавно власники чи орендарі приміщень на першому поверсі будинку на вулиці Саксаганського, 11 провели роботи із заміни дерев’яних вітрин на пластикові, а також пошкодили фасад будівлі. Про це повідомляє управління охорони історичного середовища ЛМР.  Управління готує звернення у правоохоронні органи, адже будинок є пам’яткою архітектури:

Будинок на вулиці Саксаганського, 11 є окрасою нашого міста. Впродовж 2018-2019 року за кошти міського бюджету ми провели роботи з реставрації даху і фасаду будівлі. Однак позавчора всі дерев’яні вітрини на першому поверсі цього будинку замінили на пластик. Також понищили фасад. Зараз управління охорони історичного середовища готує звернення у всі правоохоронні органи з цього приводу. Дерев’яні вікна треба відновити і відновити фасад, – розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року в будинку-пам’ятці архітектури на вулиці Саксаганського, 11 завершили реставрацію даху і фасадів. Вартість робіт – 5,5 мільйонів гривень.

Це твір архітектора Владислава Підгородецького, котрий працював разом із скульптором Петром Війтовичем. Скульптор прикрасив цей будинок фігурами атлантів. Це один з кращих скульпторів Львова. Він був українцем за походженням і зробив багато скульптур, які прикрашають оперний театр. Будинок на вулиці Саксаганського, 11 — це дуже гарний і знаковий будинок для Львова, зразок пізньої сецесії, – пояснювала тоді начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.