На реконструкцiю найбiльшого пологового будинку в областi видiлили 45 млн

logo
64810_na_rekonstrukciju_najbilshogo_pologovogo_.jpeg


Цi грошi Львiвському перинатальному центру уряд видiлив у межах державної субвенцiї на 2017 рiк, пише газета “Експрес”.  

“Грошей не вистачить, щоб закiнчити ремонт. А от щоб довести справу до кiнця, потрiбно 101 мiльйон гривень”, — повiдомили в департаментi охорони здоров’я ЛОДА. Там також додали, що ранiше пiд час свого офiцiйного вiзиту на Львiвщину прем’єр-мiнiстр Володимир Гройсман обiцяв, що кожного мiсяця на ремонт перинатального центру надходитиме 10 мiльйонiв гривень. 

Нагадаємо, Львiвський обласний клiнiчний перинатальний центр закрили на реконструкцiю в жовтнi 2013 року. Але невдовзi ремонт припинили через брак фiнансування. Лiкарi й медперсонал пологового не раз виходили на протести, адже багато працiвникiв центру опинилося без роботи. 

Та рiч не лише в лiкарях — через те що перинатальний центр на вул. Вашингтона не працює, страждають породiллi. Звiсно, у Львовi є ще три пологовi, але якщо хоч один iз них закривають на кiлька тижнiв, то мiсця для вагiтних катастрофiчно бракує. Влiтку була ситуацiя, коли породiллям через рак мiсць доводилося по кiлька годин лежати в коридорi.

Ранiше в пологовому на Вашингтона народжувалося понад  4 тисячi дiтей щороку, а це близько 15% усiх новонароджених областi. 40% “малюкiв Батальної” — передчасно народженi дiти з низькою масою тiла.

Юлiя СКОРИК


А поділитися?