«На ремонт одного літака необхідно до 9 місяців»: як працює Львівський державний авіаційно-ремонтний завод (Фото)

logo


МІСТО

За 82 роки на Львівському державному авіаційно-ремонтному заводі відремонтували понад 60 типів літаків

Усі фото: Galnet

Уже понад 80 років у Львові працює завод, де ремонтують військові літаки. Як розповів сьогодні, 21 січня, під час пресконференції Генеральний директор «Укроборонпрому», до якого належить Львівський державний авіаційно-ремонтний завод, Юрій Гусєв, у 2021 році показники заводу покращилися на 36%. Там заробили 15, 7 мільярдів гривень.

Львівський державний авіаційно-ремонтний завод займається капітальним ремонтом та модернізацією літаків МІГ-29. У роботу також входить комплектація, гарантійне та післягарантійне супроводження.

Спочатку повністю розбирають літак та його агрегати, потім запускають ремонтний процес. Після роботи в збиральному цеху кожний відремонтований МІГ-29 передають на контрольно-випробувальну станцію. Тільки після цього можна вважати, що у літака відновлені ресурсні показники. – Розповідає директор львівського державного авіаційно-ремонтного заводу Дмитро Матрунчик.

Він також додає, що на ремонт одного МІГ-29 необхідно до 9 місяців, фахівці працюють паралельно над 9 літаками. До 60% деталей виготовляють самостійно на підприємстві «Укроборонпром», а решту 40% закуповують на іноземному ринку.

За словами директора Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, цьогоріч на підприємстві ремонтуватимуть три літаки для Збройних Повітряних Сил України, а також два літаки для іноземних замовників.

Додамо, минулого року Львівський державний авіаційно-ремонтний завод відсвяткував свою 82 річницю. За цей період на ньому відремонтували понад 60 типів літаків, а також безліч їхніх модифікацій.

До 1953 року тут ремонтували поршневі літаки та мотори до них. З 1953 року завод почав спеціалізуватися на літаках типу МІГ, а саме: МІГ-15, МІГ-17, МІГ-21, МІГ-23 та МІГ-27.

Після проголошення незалежності України Львівський державний авіаційно-ремонтний завод почав розвиватися у двох напрямах: ремонт літаків четвертого покоління (МІГ-29). Перший такий літак відремонтували у 1992 році і передали Збройним силам України. Другий напрям підприємства – зовнішня економічна діяльність: ремонт літаків для інших держав. У 1992 уклали перший договір з Польщею на ремонт МІГ-23. У договорі йшлося про 15 одиниць. Після цього договори почали укладати й з іншими іноземними партнерами: Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Німеччиною, Азербайджаном, Казахстаном тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.