На спиртзаводі на Львівщині після продажу звільнили половину працівників

logo


image

На Воютицькому спиртзаводі у Самбірському районі, яким керує ДП «Укрспирт», 22 лютого звільнили понад половину працівників. Людям повідомили, що їх скорочують через економічні негаразди та плановану ліквідацію підприємства, яке два місяці тому продали на аукціоні.

Раніше ZAXID.NET писав, що Воютицький спиртовий завод наприкінці грудня 2020 року продали за 48 млн грн приватній компанії з Києва – ТОВ «Сучасна комерційна нерухомість». Згідно з умовами аукціону, покупець був зобов’язаний до кінця липня 2021 року зберегти на підприємстві виробництво спирту, а також 70% персоналу.

Як розповіла в коментарі ZAXID.NET голова профспілки заводу Наталія Шулик, «Сучасна комерційна нерухомість» мала до 22 лютого сплатити запропоновану на торгах суму та вже опісля офіційно набути об’єкт у власність. Проте цього не відбулось, оскільки компанія грошей до держбюджету не перерахувала.

За словами Наталії Шулик, завод досі залишається у власності ДП «Укрспирт», яке 22 лютого видало накази про звільнення 47 працівників заводу з 75-ти.

«Укрспирт» звільнив цих працівників за двома статтями «у зв’язку з ліквідацією підприємства» та «у зв’язку з економічними проблемами». Але якщо людей звільняють через економічні негаразди, тоді дозволено скорочувати лише 10-12 людей. Коли йде ліквідація підприємства, тоді має бути спеціальна комісія, яка веде цей процес. Але у нашому випадку процес був порушений з першого дня. Зараз на роботу ходить вісім людей, решта двадцять невідомо де», – повідомила голова профспілки.

Звільнені працівники обурилися через таке скорочення та виходили на акції протесту біля прохідної заводу. Люди заявили, що мають намір судитися з «Укрспиртом» та керівником підприємства через порушення трудових прав. Нині працівники шукають адвокатів та збирають матеріали для позову. Окрім того, за словами Наталії Шулик, працівники мали підозри, що після масового звільнення майно підприємства спробують вивезти і завод вже не зможе повноцінно працювати.

«Ми 25 лютого мали перемовини з керівництвом ДП «Укрспирт», вони видадуть наказ про заборону будь-якого пересування майна заводу. З боку профспілки є пропозиція повернути ще 15 звільнених людей, які будуть матеріально відповідальними. Звісно, офіційно вони їх не відновлять на посадах, але принаймні візьмуть на контракт, допоки підприємство не передадуть новому власникові», – зазначила Наталія Шулик та додала, що завод важливий для громади, тому місцеві жителі хотіли би його зберегти.

ZAXID.NET намагався отримати коментар ДП «Укрспирт» щодо ситуації у Воютичах, але наразі прес-служба не відповіла на це прохання.

Відповідно до законодавства, якщо переможець аукціону з продажу спиртзаводу до кінця березня не сплатить грошей за нього, тоді результати торгів скасують, а підприємство виставлять на повторний продаж вже за меншою ціною.

Нагадаємо, завод у Воютичах, заснований 1912 року, наразі не працює, виробництво зупинився два роки тому. Останню партію спирту на підприємстві виготовили наприкінці грудня 2018-го.