На стіні львівського будинку художник Сергій Радкевич створює гігантське полотно

logo


Сергій Радкевич, знаний в Україні автор стрітарту, малює гігантське полотно на будинку на вул. Жовківській, 49а. Розмір картини 10х10 м.

«Використовую синій, фіолетовий колір фарби. Дуже мало чорного. На жаль. Бо це все ж таки публічний простір і чорного багато використовувати не бажано. Для людей чорне – негатив, сумбур. А для мене чорний, навпаки, колір космосу, глибини», – розповів автор муралу Сергій Радкевич.

Сергій працює над полотном, яке має для нього важливе значення. Свій стінопис назвав «Тридцять метрів над рівнем моря». Це буде його невпізнаваний автопортрет, на якому він зображений в улюблених синіх кросівках. Картина – про тридцять вже прожитих років життя.

«Кожен рік – наче один метр над рівнем моря. Наскільки ти суб’єктивізуєшся, як дивишся на різні речі зі своєї призми особистої, замкнуто. І замість того, щоби починати все розуміти, ти більше замикаєшся і менше все розумієш. Тим паче, дивлячись на батьків, на знайомих, на старших, боїшся, що далі буде», – пояснив Сергій Радкевич.

Зобразив себе спортсменом, який прагне перемоги. Але водночас ніби питає перехожих: куди біжите?

«Я намалював бігуна з Олімпійських ігор, який стрибає в довжину. Також мірило стрибків у довжину, космічні різні тіла, які я взяв з підручників з фізики. Знизу ще має бути гравітаційна сітка. Робота «говорить» про «соціальну гравітацію». Це такий жарт про умови гри в соціумі, які ти маєш підтримувати, хочеш ти цього чи ні», – пояснив автор.

Від вересня і до кінця листопада у місті з’явиться шість нових муралів. Від шести авторів, що родом із Дрогобича, Моршина, Івано-Франківська, Тернополя. Це триває перший фестиваль вуличного мистецтва «Lviv WallKing» – тобто «Львів – король стіни». Ще навесні художники виграли конкурс соціально-культурних проектів від міської ради «Зробимо Львів кращим». На проект отримали 65 тис. грн.

«Стержень цього фестивалю – створення туристичного маршруту на Підзамче. Чому там? Бо там, на разі, найбільша концентрація вуличного мистецтва у Львові. Можна прогулятися, дізнатися інформацію про концепцію муралу, познайомитися з авторами, які їх робили. Взагалі концепцію вуличного мистецтва», – підсумував куратор проекту «Lviv WallKing» Тарас Довгалюк.

Розроблять і путівник про об’єкти. А також програму для туристичного чат-бота, завдяки якому можна буде познайомитися з понад 50-ма творами вуличного мистецтва.