На українсько-польському кордоні – повна мобілізація,- полковник

logo


18:12 22 грудня 2019 р.

На пропускному пункті в Гребенному вантажівки очікують на проходження кордону близько двох діб, тоді як у Дорогуську – 36 годин.

Про це інформує Польське радіо.

Багатогодинні черги на кордоні з Україною зберігатимуться, щонайменше, до Різдва (за Григоріанським календарем). У цьому переконані представники прикордонної служби. В середньому, на пропускному пункті в Гребенному вантажівки очікують на проходження кордону близько двох діб, тоді як у Дорогуську – 36 годин.

 «Ми робимо все можливе, аби прискорити проходження державного кордону, але очікується, що ще протягом декількох днів черги зберігатимуться», – розповідає полковник Томаш Зибінський, заступник коменданта Надбузького відділу прикордонної служби в Холмі:

«Повна мобілізація серед працівників прикордонної служби, митно-податкової служби і, звісно, наших українських партнерів, з котрими ми підтримуємо постійний зв’язок, обмінюємося інформацією. Й виключно це може нам дозволити на ефективне проведення перевірок».

Відразу після Нового рокулюблінський воєвода Лєх Справка планує об’їзд всіх прикордонних пунктів і обговорення принципів співпраці з місцевим самоврядуванням. Зокрема, мають бути підняті такі питання, як відсутність туалетів на під’їзних шляхах до кордону:

«Оскільки в питанні забезпечення санітарних умов, гадаю, ми ще не досконалі. Натомість, якщо йдеться про співпрацю з українською стороною, то після останньої зустрічі з віце-головою державної адміністрації Львівської області ми домовилися про візит у відповідь».

Під час зустрічі мова піде насамперед про те що можна зробити з українського боку, аби вирішити проблему черг. Більше того, люблінський воєвода попросив польську прикордонну службу надіслати йому висновки щодо того, що можна зробити, аби повторення ситуації, яка склалася, уникнути наступного року.