На вулиці Академіка Павлова у Львові реставрують сім балконів

logo
148192_na_vulici_akademika_pavlova_u_lvovi_resta.jpeg


У Львові відреставрують сім балконів в будинках на вулиці Академіка Павлова.

Під №1 відновлюють п’ять балконів. Роботи почали півтора місяця тому. Мешканці згадують: «То були катакомби, отакі от куски каміння летіли і люди боялися виходити з брами, тому що могло впасти в любий момент».

Реставрація п’яти балконів коштувала понад 200 тисяч гривень.

«Відновлювали перила, плити нарощували, ремонтували консолі, монтували, фарбували, довший час вибирали колір, щоб він був ідентичний до фасаду», ‒ каже директор реставраційної фірми Руслан Кужик.

А от у сусідньому будинку, що під №2, риштування щойно розклали. Відновлять ще два балкони. Реставратори хотіли б виконати усе до кінця року.

Сьогодні у міській раді на розгляді ще близько 60-ти звернень від мешканців про реставрацію балконів.

«Ми в першу чергу будемо надавати перевагу тим будинкам, де є створені товариства співвласників, оскільки для отримання дозволу потрібна згода власників кожної квартири, це досить складно в наших умовах дістати, бо часто власники не можуть нотаріально завірену згоду давати», ‒ пояснила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Цього року у Львові вже відреставрували 17 балконів. Відбувалося це у межах співпраці з німецьким товариством GIZ і наразі для мешканців такі роботи були безкоштовними.


А поділитися?