На вулиці Захарієвича у Львові відновили історичні двері-віяло

logo


МІСТО

Усі фото: Бюро спадщини

У Львові відновили ще одні історичні двері-віяло на вулиці. Цього разу на вулиці вулиці Захарієвича, 2. Двері особливі тим, що можуть відкриватися у дві сторони, саме тому такі двері називають «віялом». Окрім того, в цьому будинку це вже другі двері, які мешканці відновили в межах міської програми співфінансування. Про це повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

Двері були у незадовільному стані. Вони були скручені, через що їх довелося повністю розбирати і збирати заново. Дубова коробка була погано закріплена у стіні, що негативно впливало на відкривання дверей. Тому мешканці користувалися, в основному, тільки правою частиною дверей. В процесі ремонту були відрегульовані автентичні завіси та міцно закріплена дверна коробка, – розповівмайстер-реставратор Андрій Пулик.

Усі фото: Бюро спадщини

Загальна вартість робіт становила 38 тисяч гривень.

З цієї суми  місто оплатило 70% – це 26 тисяч 656 гривень, а мешканці зробили 11 тисяч 424 гривні свого внеску, – зазначив директор  ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Це вже другі двері, які відновили мешканці в цьому будинку: у травні реставратори відновили головні фасадні дубові двері, які були в дуже знищеному стані. Вони були не лише погано закріплені, а взагалі не відчинялися.

Нагадаємо, з 2019 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам.Програмапередбачає, що 70% вартостіробітоплачуєміська рада, а 30% – мешканці.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.