На вулицях Львова з’явилися чорні куби, які маркують місця терору та Голокосту, – ФОТО

logo
200122_na_vulicjah_lvova_z_javilisja_chorni_kubi.jpeg


У місті просто неба відкрилася виставка про жертв Другої світової війни.

Днями у 12 місцях Львова з’явилися чорні інформаційні стенди-куби, які є частиною вуличної виставки «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті», – передає 032.ua.

Чорні куби на площі Ринок, біля Оперного театру, у Львівському гетто (музей «Територія Терору»), у колишньому Таборі примусових робіт «Янівська», Тюрмі на Лонцького, на Цитаделі (Шталаг № 328) і в приміщенні СБУ (колишнє гестапо), на “Просторі Синагог” та у “єврейському музеї на Шолом-Алейхема” та інших місцях повинні нагадувати про місця терору у  Львові в часи Другої світової війни.

Як повідомили у музеї “Територія терору”, вулична виставка є спробою маркування міських локацій, пов’язаних з подіями Голокосту 1941-1944 рр. у Львові. Автори заходу мають на меті нагадати про трагічну долю єврейської громади Львова, яка майже повністю загинула під час нацистської окупації.

Читайте також: Будинок пана Яна на вулиці Коновальця, 21 у Львові наразі залишиться без змін

На 12 інформаційних стендах можна ознайомитись з історією як самих місць пам’яті, так і пов’язаних з ними постатей в контексті Голокосту (жертв, рятівників, свідків, винуватців).

Виставка доступна чотирма мовами: українською, англійською, польською і на івриті. Мапа виставки доступна у музеї “Територія Терору” та в інформаційно-туристичному центрі, також на кожному стенді є мапа, яка відсилає до інших кубів виставки.


А поділитися?Вам має сподобатись...