На що скаржаться львів’яни: Топ трійка «Гарячої лінії міста»

logo


Фейсбук-сторінка “Гаряча лінія міста Львова” давно стала для львів’ян “вільним мікрофоном” чи точніше “книгою скарг у мережі”, де кожен охочий може написати своє невдоволенням містом чи місцевою владою.
Більше 94 тисячі інтернет-користувачів щоденно активно обговорюють проблеми у районах, на дорогах та на подвір’ях біля будинку.
Сторінка у фейсбуці слугує містком спілкування між львів’янами та владою, оскільки адмініструють “Гарячу лінію міста Львова” безпосередньо з Ратуші.

Інформаційна агенція “Вголос” підготувала тижневу підбірку топпроблем, які за допомогою “Гарячої лінії” намагаються розв’язати львів’яни.

Найболючіша тема – «благоустрій»

Очолює рейтинг скарг – “Благоустрій”. Із 63-ьох звернень, половина – це скарги, що щось таки в місті не упорядковано. Чи не найбільше це стосується хідників для пішоходів.

Львів’яни часто скаржаться на погано облаштовані хідники

“У понеділок працівники Львівгаззбуду, відключали будинок від газопостачання, зняли тротуарну плитку, а назад не змонтували! Відремонтуйте тротуар, адрес Львів, вул. Коновальця, 21;
вул. Творча, 38 вже пройти чи проїхати візочком неможливо.Прошу обрізати декоративні насадження.
Прошу накрити відкриту комунікаційну шахту на пішохідній частині вул. Тершаковців, що становить небезпеку для пішоходів(бічна вул.Пекарської,48)
Прошу зробити пониження на пішохідному переході (перетин вул. Стрийська, 61-вул. Максимовича) для зручності маломобільних груп населення.”

Ще нарікали львів’яни  на поламану гойдалку, зламаний  полікарбонат на даху автобусної зупинки, залишені у дворах заржавілі авто, які давно ніхто не прибирає.

Два повідомлення було про неприбране сміття, але цю проблему, як стверджують адміністратори, вже усунули.

У Львові дощ, і нема на те ради

Оскільки з початку тижня у місті була традиційна львівська погода, тобто дощ, то зрозуміло, що наступне місце у рейтингу – калюжі. За тиждень майже 15 повідомлень про те, що “ні пройти ні проїхати”.

“вул. Грінченка 1, 5, 11б. Ремонтні роботи не проводять уже роками, натомість «озеро» тільки збільшується в масштабах. Рідко яка автівка ризикне проїхати навіть в суху погоду;
Нещодавно відкрита вул. Бандери на перехресті із вул. Архітекторською має особливість збирати дощову воду на переході. Поки компанія Онур ще не втекла із Бандери, може є можливість це вирішити.
Доброго вечора,  прошу усунути ями і калюжі на перехресті вулиць Замарстинівська – Липинського, пройти неможливо. Тротуар теж непрохідний.
Прошу облаштувати належне водовідведення на пішохідному переході. В дощову погоду відсутня можливість перейти дорогу по переходу. Вул. Наукова, зупинка вул. Академіка Підстригача”.

Але як з’ясувалось дощ набридав містянам не тільки на вулиці, але і у міському транспорті

“Дощ надворі, дощ у салоні”, – скаржаться пасажири львівських трамваїв.

Щодо транспорту, як не дивно, на брак маршруток львів’яни скаржились на «Гарячій Лінії» лише 1-го вересня.

Зрізають «недобиті» після літніх буревіїв дерева 

Третіми  у список скарг потрапили дерева. І не думайте, що після літніх буревіїв львів’яни побоюються, що дерева біля їх будинків можуть повалитися, навпаки, нарікають, що у місті  почалися безпідставні рубки.

“Доброго дня! підкажіть з якою ціллю було зрізане дерево? за адресою вул. Дністерська 1а, а не просто обрізані гілки? ще недавно воно було визнано повністю здоровим!
Чому зрізали два здорових дерева по вулиці Степана Бандери? (перехрестя з вулицею Героїв Упа).
На вулиці Бандери вирізають останні дерева і на їх місце не закладено жодної лунки для висадки нових молодих дерев. Необхідно виділити лунки під нові дерева, поки підрядник ще не замостив все плиткою.Прохання скерувати звернення у Львівавтодор. Площа Кропивницького 6.”

Але  одне звернення з проханням зрізати надокучливу березу все ж  було.

“Вулиця Круп’ярська, 9

Прохання обрізати цю березу повністю або частково , бо під час сильного вітру а останнім часом в нашому місті це буває дуже часто , гілки цього дерева б’ють по вікнах , а ще дерево сильно нахилене в сторону будинку і у  випадку падіння без вікон залишиться не одна квартира”.

Збереження культурної спадщини та подяки водіям автобусів

Серед “Різного” зацікавив допис: 

“На фасаді будинку за адресою вул.Володимира Великого 52 знаходиться мозаїчне панно «Львів стародавній і сучасний», роботи, якщо не помиляюся, Володимира Патика. Попередній власник компанія Invar свого часу встановив прямо на мозаїці металеву конструкцію, яка нищить твір мистецтва і унеможливлює його повний огляд. Прошу сказати, чи є змога демонтувати цю конструкцію. Дуже не хочеться повторення історії з океанічними рибками”, – пишуть на Гарячу лінію.

Адміністратор обіцяє, що питання вирішиться до 29-го вересня.

“Як повідомили у РА Франківський район, районною адміністрацією скеровано лист в управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради 31.08.21 за №4-35-30086 для проведення перевірки. Про стан розв’язання питання повідомимо до 29.09.21” – йдеться у повідомленні. 

Цікаво,  що у стрічці “Скарг” є навіть одна подяка, але стосується вона зовсім не міської влади чи комунальних служб.

“Друзі, дуже багато читаю скарг та негативу про оточуюче нас суспільство : зрізали дерево, неправильно прибирають, хамлять і т.д.

Сьогодні я хочу залишити позитивний відгук про водія автобуса.

Так сталось, ввечері 1 вересня після роботи повертався додому і через неуважність залишив посилку в автобусі #46. Посилка недешева, тому втрата її мене сильно засмутила. Але є хороші люди!!! Ігор Бучковський, водій автобуса #46, знайшов упаковку, вночі передзвонив та без вагань її повернув зранку!!!

Велике дякую, тобі, друже!!! Таких людей треба цінувати  і поважати! Якщо хтось із знайомих цього водія читатиме цей пост, то передавайте йому вітання!!! Хай щастить!” – поділився своєю історію львів’янин. 

Всі свіжі новини на нашому
Telegram-каналі Приєднуйся!