Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету із зображенням Гарнізонного храму Львова

logo


Національний банк України вводить в обіг із 1 грудня пам’ятну монету України «Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла», що у Львові. Вона присвячена одній зі святинь та самобутніх «родзинок» міста, побудованому на початку XVII ст. Про це повідомили в пресслужбі Нацбанку.

Монету номіналом 5 гривень виготовили з нейзильберу, її маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, а тираж – 35 тисяч штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розмістили малий Державний Герб України, під яким напис Україна; фрагмент інтер’єру центрального нефу, унизу на дзеркальному тлі номінал монети і рік карбування – 5/гривень/2021; логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (унизу праворуч).

На реверсі монети зображено фасад будівлі храму, угорі ліворуч від якого лев та напис Львів (під левом); написи: Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (півколом ліворуч).

Національний банк України вводить в обіг пам'ятну монету із зображенням Гарнізонного храму Львова - фото 82964

Додамо, пам’ятні монети Національного банку мають художню цінність. Їх карбують із дорогоцінних та недорогоцінних металів обмеженими тиражами. Тому ціна таких монет зазвичай вища за їхню номінальну вартість.