Наймасовіші батьківські збори в історії Львова: у школах обговорюють погром табору ромів неповнолітніми

logo


Батьки не ймуть віри в те, що сталося.

Після вбивства та погрому в ромському таборі, який улаштували школярі, педагоги збирають батьків у Львові, щоби нагадати їм, як правильно виховувати своїх дітей. Більшість неповнолітніх, які скоїли кривавий напад, навчалися у школі №83, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У ній відбулися збори для батьків старшокласників з 8 по 11 клас. Аналогічні заходи проходять у всіх школах, а це більше сто навчальних закладів. З батьками спілкуються директори шкіл – вранці для них організували нараду, на якій були присутні, зокрема, психологи. “Як запобігти насильству дитячому, підлітковому, як запобігти інтернет-залежності. Пояснювати, що створюються дуже багато організацій, які залучають їх під різними гарними обгортками, а все може плачевно закінчитися”, – розповіла директор школи Світлана Михалина. “Завжди говорю батькам: ви повинні питати в дітей, як минув твій день, що в тебе було цікавого. Це повинно бути першим. А про оцінки, що в школі – це повинно бути п’яте-десяте”, – пояснює психолог Світлана Булка.

ВідеоОрганізатору нападу на табір ромів у Львові загрожує довічне ув’язнення

Після вбивства та погрому в ромському таборі, який улаштували школярі, педагоги збирають батьків, щоби нагадати їм, як правильно виховувати своїх дітей. А суд, тим часом, обрав запобіжні заходи сімом неповнолітнім та їхньому 20-річному ватажку. 

Організатору нападу на табір ромів у Львові загрожує довічне ув'язнення

Батьки визнають, що з дітьми-підлітками важко спілкуватися, час їхнього перебування в соцмережах стає все більшим, за їхніми публікаціями вони не стежать. А от звістка, що більшість неповнолітніх нападників саме з цієї школи – всіх шокувала. “Це з мого класу діти. Нормальні діти, нормальні батьки, я цілу ніч не спала. Це якраз перехідний вік, важко, але ми говоримо”, – ледь стримує емоції одна з жінок. “Мій син каже, шо навіть не міг би подумати. В мене син, 17 років, але мені з ним дуже важко спілкуватися. Це моя помилка, напевно, але я йому довіряю, я не контролюю мережі”, – зізнається мама школяра Галина Гладик.

Читайте також: Правозахисники розповіли, що могло спричинити напад на ромське поселення у Львові

Тим часом Пустомитівський районний суд обрав запобіжні заходи всім вісьмом учасникам погрому. Їм інкримінують хуліганство, а одному, організатору, ще й умисне вбивство. Повнолітній чоловік визнав свою причетність до хуліганства, а участь в умисному вбивстві заперечив. Усіх молодиків суд арештував на 60 діб без можливості внесення застави. “Злочин, в якому підозрюються неповнолітні, є тяжким, і сторона обвинувачення дійшла до переконання, що цей запобіжний захід буде достатній”, – пояснив заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрій Матлах.

Кореспондент ТСН Марічка Кужик