Найстарішу збудували у 1502 році. Про дерев’яні церкви Львівщини зняли відео

logo


МІСТО

У ролику показали 9 храмів

Церква святого Юра у Дрогобичі
Церква святого Юра у Дрогобичі

Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації презентував проморолик про дерев’яні святині Львівщини. Відео відзняли у межах промоційної частини минулорічної програми охорони культурної спадщини.

У трихвилинному відео його автор Ігор Мартинів показав дев’ять дерев’яних храмів з різних куточків Львівської області. Це:

церква святої Параскеви, 1708 рік, Буськ;
церква святого Микити, 1666 рік, Дернів;
церква святого Івана Богослова, 1782 рік, Фусів;
церква Святого Духа, 1502 рік, Потелич;
церква Собору Богородиці, 1724 рік, Лоні;
церква Архістратига Михаїла, 1754 рік, Комарно;
церква Святого Юра, 1656 рік, Дрогобич;
церква Успіння Богородиці, 1603 рік, Кліцько;
церква Собору Пресвятої Богородиці, 1838 рік, Матків.

«Дерев’яні церкви Львівщини, чотири з яких – у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, заслуговують на те, щоб про них знали! А ще більше вони потребують якісного збереження, охорони і відновлення. Усе це починається з розуміння. Тому одним із важливих наших завдань, до якого запрошуємо всіх охочих, – це промоція та постійна освіта громад, духовенства, всіх жителів Львівщини. Бо, на жаль, дуже часто маємо ситуацію, коли з добрими намірами, парафія сама нищить пам’ятку, замінює старі двері або вікна. Від цього застерігає закон, проте і закон не до кожного дійде, і превентивно діяти – таки краще. Бо відновити втрачене, як ми це бачимо в Славську, потім неможливо», – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Нагадаємо, в Україні є найбільше у світі дерев’яних церков – понад 2500.

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.