Напівбезпечний Львів: куди звертатись і де ночувати

logo


image

На Львівському залізничному вокзалі переполох. Сюди спецпотягами прибувають з усієї України, щоби рушити за кордон. Дехто залишається у Львові. Адже, попри те, що й тут час від часу лунають тривожні сирени і люди бігають в укриття, відчувається відносний спокій. Наш матеріал для тих, хто планує пересидіти у Львові чи на Львівщині. Куди йти, телефонувати і як шукати прихистку.

Куди йти з вокзалу

На вокзалі найбільший хаос, тисняву і галас створюють іноземці. Вони штурмують перони та вагони — намагаються потрапити на додаткові поїзди до польського кордону.

fullscreen

Люди, які тікають від російської агресії, чекають у приміщенні вокзалу Львова, 26 лютого 2022 року

Фото: Інна Литовка / hromadske

Коли зійдеш із потягу, в натовпі на пероні складно розгледіти якихось волонтерів, щоб розпитати, що робити та куди йти далі. На самому вокзалі та в переходах до перонів безліч людей, які сидять на землі та валізах. У цьому хаосі важко зорієнтуватися. Особливо іноземцям.  

«Ми вийшли з потягу, почали усіх питати, що нам робити, де ночувати. Нам сказали якось доїхати до центру і там шукати поліцію і та пояснить. Ми досі не можемо знайти жодного поліцейського», — розгублено розповідають мені громадяни Афганістану, яких зустрічаю на Площі Ринок. 

Якщо ви плануєте шукати тимчасове житло у Львові, треба вийти на площу перед вокзалом і шукати автобуси з табличкою «Арена Львів». Саме там зараз основний центр розселення вимушених переселенців. Їхати організовано автобусом бажано також, якщо ви прибули пізно ввечері. Адже після десятої у Львові — комендантська година. 

За словами голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького, в області є 37 тисяч готових місць для втікачів від війни.

Зараз діє гаряча лінія для тих, хто шукає житло:

068 414 79 63;097 18 21 860; 097 347 44 59.

Навіщо їхати на стадіон

Оскільки зараз великий ризик роботи диверсантів, на «Арені Львів» вас зареєструють після перевірки документів, і тоді почнуть шукати житло. Якщо група людей дуже велика, то, найімовірніше, запропонують поселити десь за межами міста. Це можуть бути школи, санаторії тощо.

Поки вам шукатимуть житло, на стадіоні можна перепочити, попити чаю та трохи попоїсти. Ночувати тут, крім виняткових випадків, не залишають.

Можна одразу ще по дорозі до Львова зателефонувати на гарячу лінію. Якщо у вас невелика група людей. Одразу після того, як знайдуть помешкання, вас направлять до відповідної райдержадміністрації, де перевірять документи та зареєструють.

fullscreen

Люди тікають від російської агресії, Львівський залізничний вокзал, 26 лютого 2022 року

Фото: Валентина Родзевська / hromadske

Як шукати інформацію про житло і потрібні контакти

У львівських школах зараз теж розселяють людей. Готелі та подобові квартири ще до початку масової евакуації у Львові зайняті тими, хто самостійно виїжджав у перший день широкомасштабної війни. А також співробітниками багатьох офісів, що перебралися до Львова раніше — після інформації західної розвідки про очікуваний наступ Росії.

Для львів’ян чи мешканців області, які готові прийняти людей у себе вдома, є гаряча лінія. Тут також можна запропонувати іншу допомогу: 0962328193. Тих, хто готовий надати транспортні послуги, просять зголошуватися за номером 0636633371. 

Окрім того, для переселенців створили чатбот, який допоможе знайти помешкання або запропонувати його людям, яких із дому вигнала війна: Facebook та Telegram.

Також є чатбот від Львівської облдержадміністрації — «Гаряча лінія Львівської області».

Тут, окрім інформації про курсування транспорту в умовах воєнного часу, запису до тероборони та адрес укриттів, є пункт «Евакуація» (з підрозділами «Допомога з поселенням», «Виїзд у Польщу»).

Приєднатися до чатботу можна за посиланням у Телеграмі та у Viber.

fullscreen

Люди розміщуються у вагоні, аби поїхати на захід далі від ведення бойових дій, Львів, 26 лютого 2022 року

Фото: Валентина Родзевська / hromadske

Яка атмосфера у Львові 

Насправді у Львові немає відчуття повної безпеки. Багато львів’ян виїхали до сільської місцевості у приватні будинки або до Польщі. Сирени з початком війни лунають щодня. Інколи й уночі. 

Також у Львові та області неодноразово знаходили невідомі позначки, які могли бути тими самими мітками для коригування. На Львівщині у першу ніч війни Росія обстріляла три військових аеродроми.  

Під високим ризиком є великий міжнародний військовий полігон, розташований за кілька десятків кілометрів від Львова. І хоча у Львові не чути вибухів снарядів, тут відчувається воєнний стан. 

На вулицях міста зникли затори. Громадський транспорт їздить рідко. Це пояснюють зменшенням попиту, бо люди сидять удома. Проте це призвело до неймовірно високих цін на таксі. 

Більшість магазинів не працює. Продуктові маркети закриваються раніше, щоби співробітники могли встигнути додому до комендантської години, тим паче за нерегулярного руху громадського транспорту.

В самому туристичному центрі на Площі Ринок можна знайти лише кілька ресторанів, які працюють. Ті з них, хто має підвали, під час сирени просять клієнтів спуститися вниз.

Обслуговує людей і ресторан у будівлі Ратуші. На наших очах за оголошення тривоги люди повибігали в сусідній Театр пива «Правда», що зараз функціонує тільки як укриття.

читайте також