Нашестя іспанських шкідників: руді слимаки знищують урожай на Львівщині

logo


Уже кілька років поспіль городи селян з Львівщині (Винники, Дрогобич, Містки та ін.) атакують руді іспанські слимаки. Шкідники їдять овочі та потрапляють навіть у погреби, повідомляє SEEDS. Власники господарств не знають як впоратися з черевоногими.

Руді слимаки всеїдні – для харчування їм підійде будь-яка городина. Також шкідник досить швидко розмножується.

“Слимак поїдає практично всі зелені частини рослини, зокрема, городніх, квіткових рослин. У Львівській області є цілі поля, які страждають від цього шкідника. На великих площах боротися зі слимаком складно, оскільки вартість засобів захисту буде достатньо високою”, – зазначає голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

Наразі в Україні немає жодного офіційно зареєстрованого препарату для боротьби з такими слимаками. Селяни просто збирають їх. Подекуди – навіть відрами. Утім, є ефективніші способи боротьби зі шкідником, говорить Ярослав Лободзець, начальник відділу Управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

“Позбавитися рудих слимаків можна, обприскуючи їх нашатирним спиртом. Варто розводити 100 – 150 грамів цього спирту на 10 літрів води. Коли цей розчин потрапляє на шкідників, вони гинуть. Також хорошим засобом для боротьби з рудими слимаками є порошок гірчиці, або мелений перець. Для тих, у кого земельна ділянка невелика, раджу обкопати її по периметру, утворивши невелику канаву, зробити суміш вапна та гірчиці і насипати в канавку. Слимаки не зможуть перелізти через цей бар’єр”, – говорить фахівець.

SEEDS.org.ua за матеріалами Суспільне Львів

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram Youtube та Підписуйтесь! VanDyke