Наука – не тортури. У Львові запрацював Lviv Open Lab

logo


МІСТО

На створення простору витратили 16 мільйонів гривень


Фото: Роман Балук

Сьогодні, 10 жовтня, на проспекті Червоної Калини, 58 відбувся пілотний запуск Lviv Open Lab – міського простору інноваційної освіти, який покликаний стати осередком для талановитих дітей та молоді Львова. Роботи у двоповерховому приміщенні, площею 924,1 м², стартували у 2018 році, а підготовка документації почалася ще у 2016. Що там є і як відбувалося створення простору – Galnet розповіла координаторка проєкту Олена Павлюк. 

– Коли це велике приміщення передали департаменту розвитку, воно було без жодних комунікацій: там не було ні світла, ні води, ні газу. Підключити це все – складно. Наприклад, перший запит на під’єднання газу ми подали у кінці 2016 року і тільки у грудні 2019 газ таки підключили, тому що є багато вимог. До того ж, усі проєкти ретельно перевіряли і зауваження, які виникали в експертів, пропустити ми не можемо, – говорить координаторка.

Прискіпливо перевіряли системи протипожежної безпеки, особливо – після трагедії, яка сталася в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

– З однієї сторони, це все дуже затягувалося у часі, а з іншої – я навіть тішилася, що все так ретельно перевіряють, адже коли до нас зайдуть діти, ми точно знатимемо, що по проєкту все ідеально і вони у безпеці. 


Фото: Роман Балук

У проєкті є кілька частин. Перша з них – WIKI-бібліотека, яку відкрили ще у 2019 році. Разом із нею простір інноваційної освіти, до речі, має площу 1072 м². Про WIKI-бібліотеку ми писали ТУТ, а от чим відвідувачів вражатиме Lviv Open Lab – далі.

– У нас буде хімічна лабораторія, і ми сподіваємося, що вона стане родзинкою міста, адже не завжди у дітей є можливість проводити практичні заняття. Працюватиме вона так: у першій половині дня до нас будуть приходити школярі зі своїми вчителями, які матимуть практику з хімії, а у другій половині дня ми хочемо організовувати гуртки та курси для тих, хто хоче займатися цією наукою поглиблено. Тут ми розраховуємо на допомогу наших партнерів, зокрема на тих фахівців, які працюють у цій галузі і готові ділитися своїми знаннями та вміннями, – розповідає координаторка проєкту.


Фото: Роман Балук


Фото: Роман Балук


Фото: Роман Балук

Буде у Lviv Open Lab і технолабораторія – місце, де львів’яни зможуть працювати з різноманітними комп’ютерними платами та спеціальним конструктором LEGO. Ще однією родзинкою простору стане біотехнологічна лабораторія. Вона, за словами Олени Павлюк, унікальна.

– Це буде невеличка лабораторія приблизно на 10 людей. Вона призначена для учнів старших класів. Тут маємо високотехнологічне обладнання, яке для нас закупили партнери – Biotech&Pharma Cluster. Lviv. Вони також створили для нас програму: нагадаю, у шкільній програмі на біотехнології є лише 2 години, а сфера досить широка і дуже перспективна. 


Фото: Роман Балук


Фото: Роман Балук

Вивчення біотехнологій у Lviv Open Lab базуватиметься на роботі з дріжджами.

– Це – безпечно, перш за все. Думаю, що від нас вийдуть справжні біотехнологи, які матимуть практичні навички і знатимуть теорію. Наші партнери взагалі кажуть, що у Східній Європі таких лабораторій для дітей немає, – каже координаторка.


Фото: Роман Балук

Ще однією родзинкою інноваційного простору буде майстерня, де діти зможуть під наглядом професіоналів працювати з деревом, металом та іншими матеріалами. Не менш цікавою для відвідувачів Lviv Open Lab буде й цифрова лабораторія, у якій, зокрема, буде невеличка фотостудія.

– Це місце, де діти і дорослі, можливо, займатимуться виготовленням цифрової продукції. Тут будемо вчити програмування, дизайн, фото- та відеообробку та інші речі, які стосуються цифрового світу. Ми плануємо, що гостями цієї лабораторії будуть і відомі дизайнери, і блогери, і фотографи, – розповідає Олена Павлюк. – Ще у нас є лекторій, куди ми запрошуватимемо людей, які мають дотичність до науки. 


Фото: Роман Балук

Тут також є зона коворкінгу, офіс та кухня – усе для комфорту відвідувачів. 

– Суть простору – популяризація науки. Хочемо показати, що наука це доступно, класно, ненудно і це не є тортури – за цим стоїть цілий світ, – підсумовує координаторка проєкту. 


Фото: Роман Балук

До слова, вартість усіх робіт становить 16 мільйонів гривень. Проєкт реалізували у межах Стратегії розвитку Львова до 2020 року. Lviv Open Lab – інклюзивний простір інноваційної освіти, який належить до мережі молодіжних креативних просторів ТВОРИ, на базі комунальної установи «Львівський міський молодіжний центр». Виготовлення документації та відповідальність за проведення робіт офіційно були покладені на Централізовану бібліотечну систему для дорослих міста Львова.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.