Науковці-геологи Франкового вишу провели дослідження геологічних об’єктів на одній із територій НПП «Північне Поділля»

logo


4 липня група працівників та студентів кафедри мінералогії, петрографії і геохімії геологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка провели наукові дослідження ерозійних закам’янілих останців періоду Сарматського моря, яких чимало на території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» Національного природного парку «Північне Поділля».

Під час дослідження науковці-геологи вивчали
геологічну будову, структурно-текстурні особливості та речовинний склад порід пісковиків всіляких химерних форм із назвами «Мертва голова», «Камінь-кат», «Груда рихлого каміння», «Триніг», «Лежачий пес» та інших.

Як зазначила у коментарях завідувачка кафедри, кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Ірина Побережська, в процесі дослідження було зафіксовано різноманітні форми звітрювання. Також були виявленні численні фосилії в досліджуваних об’єктах тощо. За її словами, у скельних
виходах спостерігаються різні типи шаруватості: горизонтальна, скісна, контрастна, флазерна.

Окрему увагу дослідники звернули на  травертини, які формуються на території НПП «Північне Поділля» в холодних мінералізваних водах джерел, зокрема того, що є одним із витоків річки Стир.

Окрім геологічних досліджень, проведених на території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг», львівські науковці-геологи оглянули унікальні карстові водойми «Сині вікна», наповнені
водою кольору яскравої бірюзи, що поруч із природоохоронними ділянками НПП «Північне Поділля» на території Заболотцівської ТГ Золочівського району Львівщини.

Михайло Шишка, журналіст, спеціально для Leopolis.news

Фото автора