Навчальний рік на Львівщині розпочнеться пізніше

logo


Частина шкіл у Львові та області розпочне навчальний рік на два дні пізніше. Про можливість кожної школи автономно визначати дату початку навчання 20 серпня на апаратній нараді повідомила директорка департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій, інформує ZAXID.NET. 

Керівництво шкіл на Львівщині самостійно обиратиме, коли розпочинати навчальний рік: 1 чи 3 вересня. Раніше заяву про можливість проведення шкільних урочистостей саме 3 вересня оприлюднили у Міністерстві освіти і науки.

“Оскільки 1 вересня припадає на вихідний (субота), то департамент освіти пропонує в цей день провести заходи у форматі свята з обов’язковими елементами для першокласників і одинадцятикласників. Жодних занять у цей день не передбачено. Якщо ж у школі вирішать провести урочистості в понеділок, то після цього мають відбутися всі уроки за розкладом”, – розповіла Любомира Мандзій.

За даними департаменту освіти ЛОДА, цього року у перший клас на Львівщині підуть більше 30 тис. першокласників – майже на 2 тис. більше, ніж у 2017 році. Тема цьогорічного першого уроку для першокласників: “Я – українець!”. Перше заняття для випускних класів проведуть на тему євроінтеграції України.

Очільниця департаменту освіти ЛОДА підкреслила, що у вихідний день батькам школярів буде простіше долучитися до урочистих заходів у школах. Однак остаточне рішення про дату відкриття навчального року кожна школа прийматиме самостійно.

Часть школ во Львове и области начнет учебный год на два дня позже. О возможности каждой школы автономно определять дату начала обучения 20 августа на аппаратном совещании сообщила директор департамента образования ЛОГА Любомира Мандзий, информирует ZAXID.NET. 

Руководство школ на Львовщине самостоятельно будет выбирать, когда начинать учебный год 1 или 3 сентября. Ранее заявление о возможности проведения школьных торжеств именно 3 сентября опубликовало Министерстве образования и науки.

“Поскольку 1 сентября приходится на выходной (суббота), то департамент образования предлагает в этот день провести мероприятия в формате праздника с обязательными элементами для первоклассников и одиннадцатиклассников. Никаких занятий в этот день не предусмотрено. Если же в школе решат провести торжества в понедельник, то после этого должны состояться все уроки по расписанию”, – рассказала Любомира Мандзий.

По данным департамента образования ЛОГА, в этом году в первый класс на Львовщине пойдут более 30 тыс. первоклассников – почти на 2 тыс. ьольше, чем в 2017 году. Тема нынешнего первого урока для первоклассников: “Я – украинец!”. Первое занятие для выпускных классов проведут на тему евроинтеграции Украины.

Руководительница департамента образования ЛОГА подчеркнула, что в выходной день родителям школьников будет проще присоединиться к торжественным мероприятиям в школах. Однако окончательное решение о дате открытия учебного года каждая школа будет принимать самостоятельно.