Не куплю, хіба подивлюся: на Різдвяному ярмарку у Львові ціни кусаються

logo


У центрі Львова вирує традиційний різдвяний ярмарок. Понад 200 дерев’яних будиночків із сувенірами, національним одягом та смаколиками на проспекті Свободи перед Оперним театром та по периметру Ратуші заманюють покупців, як тільки можуть! Пише газета “Експрес”.

Та як тільки люди бачать ціни — сахаються.

“Суми фантастичні! Товар у 2 — 3 рази дорожчий, ніж у будь-яких інших магазинах, — говорить Олег, львів’янин. — Наприклад, карамельна фігурка в супермаркеті вартує приблизно 7 гривень, а тут за неї просять вже 15. Сумки продають за 2 тисячі гривень. Хотів дружині купити вишиванку, але ціни — захмарні… Прикраси на ялинку вартують по 50 — 55 гривень, а в магазині такі ж бачив за 28 — 30 гривень. Словом, погуляли по ярмарку, випили глінтвейн та й поїхали додому”.

Оглядаю прилавки. Крам китайського виробництва — зашкалює. Ось продавець мене запевняє, що вовняні шкарпетки в нього з Івано-Франківщини. А на етикетці — ні слова українською, самі ієрогліфи!

“Якщо чесно, то орієнтуємося на закордонного покупця, — зізнається ще одна продавчиня. — Звісно ж, львів’янин чи туристз України не віддасть 250 гривень за скляну ялинкову прикрасу чи щось подібне. А от іноземці такі речі купують на ура!” Поки жінка зі мною розмовляє, до її сусідки підійшов поляк. Справді, ціни чоловіка взагалі не цікавили. Просто тицьнув пальцем на декілька речей та й витягнув три купюри по двісті, узяв пакетик і пішов.

На загал, продавці кажуть, що рекордного заробітку цьогоріч не буде. Та сподіваються, що хоч витрачені гроші повернуть. Неохоче розповідають, що оренда будиночка на період Різдвяного ярмарку (а це півтора місяця) коливається від 25 тисяч гривень. Та торговці, як завжди, прибідняються.

А от у бюджет міста від такого ярмаркування справді надходять мізерно смішні суми. Зі слів чиновників, цьогоріч міський бюджет отримає понад 100 тисяч гривень прибутку від різдвяного ярмарку. А в попередні роки ця сума коливалася в межах 20-ти тисяч гривень. Хоча насправді на такій атракції компанія “Львівські ярмарки” заробляла мільйони, — кажуть експерти. Адже арифметика тут проста. Якщо загалом на ярмарку функціонує щонайменше 200 будиночків, орендна яких починається з 25-ти тисяч гривень, то заробіток лише за оренду сягає 5-ти мільйонів гривень!

Юлія ГОЛОДРИГА