Не міг повноцінно дихати: у Львові 6-річному хлопчикові зробили унікальну операцію

logo


ЛЮДИ

З фрагмента хряща ребра хлопчикові лікарі сформували спеціальну розпірку і вклали її на місце рубця у гортані

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» врятували 6-річного хлопчика, у якого діагностували несправжній парез гортані.

У січні 2020 року хлопчик потрапив у ДТП. Тривалий час він лежав у лікарні у важкому стані, у нього сформувався стеноз гортані через рубець, який стягував досередини голосові складки. Стеноз нагадував парез гортані – стан, при якому не працюють голосові зв’язки взагалі. Лікарі діагностували у дитини несправжній парез гортані. Дитина не могла повноцінно дихати через недостатнє насичення киснем хлопчик мав затримку у фізичному розвитку, –пояснюють в «Охматдиті».

Маленького пацієнта консультували ЛОРи і з Києва, Івано-Франківська, Ужгорода. Дитині рекомендували різні методи лікування, але вони не працювали. ЛОРи «Охматдиту» запросили одного з провідних отоларингологів Європи професора Ярослава Шидловського. Він є керівником клініки дитячої оториноларингології в Познані, яка входить у п’ятірку найкращих клінік дитячої отоларингології у Європі. Професор застосовує найсучасніші методики для дітей із надскладними патологіями ЛОР-органів.

Разом вдалося зробити диво для маленького пацієнта. Наприкінці червня дитячі ЛОРи виконали унікальну в Україні операцію. З фрагмента хряща ребра хлопчикові лікарі сформували спеціальну розпірку і через зовнішній доступ вклали її на місце рубця у гортані. Вона розвела голосові зв’язки на достатню ширину, щоб хлопчик міг повноцінно дихати і говорити. Далі було тривале одужання в реанімації. Тут під особливою опікою команди Віра Приймакова хлопчик поволі відновлював сили, – додають в лікарні.

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Зараз наш хлопчик нормально дихає і може говорити. Хоча раніше він не міг повноцінно дихати і говорити. Ми отримали добрий ефект. І головне – ми сподіваємося, наш пацієнт наздожене своїх однолітків у розвитку, – додав завідувач ЛОР-відділенням «Охматдиту» Федір Юрочко.

Фото: Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит

Напередодні, 12 липня, маленький пацієнт поїхав додому.

Операційна команда: професор Ярослав Шидловський, Федір Юрочко, анестезіологічний супровід – Володимир Міщук, операційна медсестра Надія Гуняк.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.