Некроз та зараження крові: у Львові прооперували чоловіка, який інфікувався під час гоління

logo


image

Після гоління у 42-річного чоловіка з’явилися перші симптоми інфекції. Коли він звернувся до лікарів, у нього виявили зараження крові та змертвіння тканин. Про цей випадок Суспільному розповів завідувач хірургічного відділення Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич.

“Пацієнт звернувся до нас через 6 днів”

Львів’янин звернувся до лікарів через тиждень після того, як в нього виникнули перші симптоми: почервоніння на шиї та біль.

“Оглядаючи його, ми побачили масивний некроз, тобто змертвіння великої частини шкірних покривів та м’язів шиї, а також розповсюдження інфекційного процесу, почервоніння, гіпермію та дуже сильну болючість передньої поверхні грудної клітки, в ділянці обох плечей та задньої поверхні грудної клітки плечового пояса”, — каже Гнат Герич.

В лікарні у чоловіка з’явились ознаки сепсису — зараження крові. Це означало те, що інфекція вже потрапила у кров та почався процес інфікування інших органів та систем. Такий стан, за словами лікаря, міг викликати поліорганну недостатність, тобто порушення роботи декількох органів та систем людини через потрапляння туди інфекції.

“Фактично пацієнт був у вкрай важкому стані. Внаслідок цієї інфекції у нього був дуже сильно знижений тиск, який серцево-судинна система самостійно не могла підтримувати”, — додає Гнат Герич.

Дві операції та ШВЛ. Історія одужання

Відразу після госпіталізації чоловіка помістили у реанімаційне відділення, де його почали готувати до операції. Через інфекційні процеси та інтоксикацію у чоловіка був критично низький артеріальний тиск.

“Під час операції нам довелося видалити величезну кількість змертвілих тканин, шкіри, підшкірної клітковини, м’язів. Тоді ми встановили, що інфекція вже потрапила в зону, яка сполучає шию з грудною кліткою, тобто там, де розміщене серце”, — каже хірург.

Після операції пацієнт тривалий час перебував у реанімаційному відділенні. Він міг дихати лише за допомогою штучної вентиляції легень. Проте поширення інфекції вдалось зупинити.

“Згодом виникла ще одна велика проблема. Місця, де були змертвілі тканини, величезні ділянки на шиї та грудній клітці, мали оголені фрагменти м’язів та тканин, які потрібно було закрити шкірою. Тому пацієнту виконали другий етап операції”, — каже Гнат Герич.

Тоді команда лікарів здійснила пересадку шкіри зі стегон. Через певний час шкіра прижилась.

“Зараз стан пацієнта близький до задовільного. Думаю, що реабілітація буде недовгою, проте в майбутньому пацієнт може потребувати естетичних операцій, щоб скорегувати післяопераційні рубці”, — додає лікар.

Як вберегтися від інфекції

Лікарі встановили, що причиною хвороби став некротизуючий фасціїт — одна із найагресивніших форм інфекції м’яких тканин. За словами лікаря, ця інфекція швидко розповсюджується шкірою, підшкірною клітковиною та м’язами і викликає змертвіння тканин. У результаті в організмі виникає сильна інтоксикація, від якої людина може швидко загинути.

“Це є досить рідкісне захворювання, проте якщо говорити про причини, які призводять до нього, то один фактор — це неправильне гоління, тобто використання чужих чи брудних лез. Це може посприяти потраплянню інфекцій в шкірні покриви”, — каже Гнат Герич.

Особливий ризик інфікування є в людей з ослабленим імунітетом. До прикладу в тих, хто має цукровий діабет чи аутоімунні захворюваня.

“Перші симптоми – це є почервоніння, біль, гарячка. З такими речами не потрібно перебувати вдома, потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря за консультацією”, — додає медик.

Серед пасажирів автобуса, що потрапив у аварію в Польщі, була мешканка Львівщини