Немає світла: мешканці Сокільників на Львівщині скаржаться на електропостачання (відео)

logo


image

Годинами без світла, а поскаржитися й нікому. І на гарячу лінію телефонували, і траси перекривали. До чого тільки не вдавалися мешканці частини Сокільників через довготривалі відімкнення світла.

Без світла, без води, а далі, напевно, і без тепла. Мешканці одного із мікрорайонів Сокільників вкотре б’ють на сполох. Кажуть: як тільки негода, то в них одразу пропадає електропостачання. Та все б нічого, тільки-от виправляти ситуацію ніхто не квапиться. 

В нас з кожним роком все гірша ситуація зі світлом. Світло відключають з кожним роком все частіше. В нас заселяються все більше людей, люди залежні від електроенергії. Ми розуміємо, що відносимся до третьої категорії споживачів, але чому, коли йде тільки невеликий дощ, в нас може пропасти світло на 10, 12 і навіть більше годин, – повідомив голова ОСББ “Свободи, 18” Микола Ільчук.

В нас виключається електроенергія, в нас немає відповідно й води. Оскільки в нас скважини, які засилюються електроенергією в кожному будинку. І в нас немає ні електроенергії, ні води включити, ні котла включити. Тобто ні холодильники не працюють, нічого не працює, – переконаний місцевий мешканець Юрій. 

В нас на сайті з’являється інформація, що світло з’явиться за декілька годин, ну ти сидиш чекаєш, ноутбук не розрядився, ну класно, можна використати це все діло. Ну але раз поміняли, два поміняли і вони постійно відсувають цю подачу світла. Я працюю з дому і для мене це в принципі критично, – зізналась місцева мешканка Світлана.

Місцеві мешканці скаржаться: щойно подує сильніший вітер, або ж почнеться дощ, розуміють – скоро не стане світла.

Тут питання не в тому, що ми немає світла. Окрім світла ми одразу не маємо, бо не працюють газові котли, у нас немає водопостачання. Тільки з’являються хмаринки на небі і ми біжимо і ми біжимо воду набирати тому що ми знаємо, вот пів години, хв  15 і все, світла не стане, – наголосив місцевий мешканець Дмитро.

І така ситуація стає нормою для близько тисячі осіб, які тут проживають. Кажуть, звернутися на Гарячу лінію також завдання не з простих. 

Я разів 5 при цьому що це все за останній рік, я ні разу не додзвонилася. Тобто зазвичай це все в Вайбері приходило все, зареєструвала, хтось іще інший я ні разу не додзвонилася до них. В них постійно зайнято, – додала місцева мешканка Світлана.

Лише за це літо тутешні мешканці пригадують щонайменше 5 таких тривалих відключень. 

По договору  є вказано, що вимкнення електроенергії в нашій групі споживання може бути до 24 годин. Коли пройшло менше, ніж 24 години, світло появилось на кілька хвилин, секунд, знову пропало і там до 40 годин його не було. Тобто по закону ніби все гаразд, але все ж таки його не було 40 годин, – зазначив місцевий мешканець Юрій. 

Саме цей випадок місцевим мешканцям допік так, що ті вийшли на протест та перекрили трасу. Однак, не дуже це допомогло, додають жителі.

Після того перекриття дороги нам включили світло, але вибачте вуличне. Ну це був сміх ще на годину. І в загальному після того нам нарешті відновили світло, але в сумі то було вже 36 годин. Це щось неймовірне, – заявив місцевий мешканець Дмитро. 

Чи це проблема з лініями електромереж, чи несправність, чи нестача одного трансформатора, який, до слова, неодноразово спалахував, припускати мешканці не беруться. Однак обурюються: скільки іще доведеться терпіти такі виключення та чому ніхто не реагує. 

Так бути не може, тому що на нашу думку РЕМ може ліквідовувати це питання швидше. Ба більше, я вважаю, що обслуговувати лінії краще. Так, щоб такі ситуації взагалі не відбувалися. Відповідно ми чекаємо відповіді, сподіваємося, що через народних депутатів. Не просто відповідь якась прийде, відписка, а нормальне грунтовне пояснення в чому справа, – повідомив голова ОСББ “Свободи, 18” Микола Ільчук.

Звернень до нашої редакції щодо проблем із електропостачанням надійшло чимало, при цьому із різних районів Сокільників. Люди скаржаться: за світло оплачують справно, однак належного обслуговування від монополіста не отримують. Натомість “Львівобленерго” такі тривалі відключення заперечує, хоча й зізнаються: про цю проблему їм відомо. 

 Дійсно на той період ми підняли інформацію, й справді з 1 січня десь біля 10 аварійних вимкнень. Орієнтовно біля 10. Були різні причини цих вимкнень, але зараз ми розуміємо, що це така якби критична точка, межа аварійних вимкнень за рік. Тому зараз проводяться роботи по чистці трас, огляди ліній, – заявила речниця “Львівобленерго” Галина Петрушка.

Однак і це, мовляв, не вирішить проблему повністю. 

Забудовник не виконав тих умов, які ми йому пропонували на початку і не зробив ось цієї другої категорії надійності. Тому, якщо щось стається в тому житловому кварталі, то одна є лінія і все одразу дійсно відключається і люди від того страждають, – додала речниця “Львівобленерго” Галина Петрушка.

Чіткої відповіді, як вирішити таку проблему, у “Львівобленерго” нам не надали. Адже переобладнати третю категорію надійності електромережі на другу – на практиці справа не з простих, кажуть енергетики. Але виникає запитання: чому ж тоді зчаста вибиває світло і в інших частинах Сокільників, до яких цей забудовник не має жодного стосунку?