Невдоволені директором Верхньояблунівської школи батьки місцевій владі виставили ультиматум

logo


Вчора, 15 вересня, як і два тижні тому, в Верхньояблунівській школі І-ІІІ ступенів Боринської ТГ Самбірського району було напрочуд тихо  у класах, завжди гамірних коридорах під час перерв. Повне затишшя панувало не через обстріли чи бойові дії рашистів, а тому, що учні, яких тут майже три сотні, просто не ходять на навчання. Їхні батьки у такий спосіб протестують проти директора Івана Січака та висловлюють своє обурення його діяльністю і вимагають негайного
звільнення з посади.  

Про це повідомив кореспондент Leopolis.news. 

Протистояння не сьогоднішнє. Конфлікт між директором і значною частиною педагогів, учнями та їхніми батьками триває понад два роки. Дійшло до кипіння через факти булінгу, побиття, до чого вдавався Іван Січак. У результаті його суд звільнив з посади, а згодом він був поновлений. Однак це не сприяло затишшю та нормальному навчальному процесу. А навпаки –
намножувало  невдоволення, бо, казали  батьки, педагоги, відчувають моральне приниження.

Дійшло до того, що директору школи Івану Січаку нещодавно довелося рятуватись від обурених батьків та учнів, які просто його фізично видворяли за межі навчального закладу. Це відео потрапило у соціальні мережі.

Місцеві мешканці розповіли, що свого часу він був депутатом від «Партії Регіонів»,  працював
заступником голови Турківської районної адміністрації за часів президента зрадника-втікача Януковича. Пізніше став директором школи. З початком збройної агресії російської федерації проти України у цій школі загострився конфлікт з огляду на те, що Іван Січак публічно підтримував одну з релігійних організацій, яка має центр у москві.

Така позиція з відвертою неповагою дуже обурила батьків. Відтак ситуація, яка склалася у колективу навчального закладу цього гірського
села, враховуючи реальність військового стану, мало сказати, що дивує. Вона обурює, до того ж на їхні вимоги, скарги місцева влада не реагувала,  не залагоджувала конфлікт.

І не дивно, що 15 вересня десятки матерів учнів із Нижньої Яблуньки, сільські активісти зібрались біля офісу Боринської ТГ. За громадським порядком стежили правоохоронці із Самбора, Турки. На місце події прибули місцеві журналісти, три центральні телеканали.

Зрештою, йдеться про село, в якому кожен про кожного знає все – до якої церкви коли і як довго ходив чи продовжує ходити, чим дихає, думає, чи живе по совісті. Тому почуте про Івана Січака не викликало сумнівів, хоча він сам під час зустрічі всі звинувачення спростовував, відмовлявся на цю тему із журналістами вести розмову.  

Врешті батьки учнів з Верхньої Яблуньки написали  заяву на ім’я голови Боринської ТГ Михайла Шкітака, в якій вимагали 20 вересня провести сесію і прийняти рішення про звільнення Івана Січака з посади директора. Якщо цього не буде зроблено, попередили, то жителі села вдадуться до перекриття важливої автотраси.

Скандал у
гірському селі набрав всеукраїнського розголосу. Ним зацікавилося Міністерство освіти. З приводу інциденту, який розгорівся  у Верхньояблунській школі та обурення людей, для ЗМІ прокоментував директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска: «Раніше департамент рекомендував відділу освіти Боринської територіальної громади, яка є засновником школи, форму наказу для звільнення директора Січака, та звертався до філії Державної служби якості освіти у Львівській
області щодо проведення інституційного аудиту в школі.

Проте звернення департаменту не врахували.

Тоді департамент повторно звертався до Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення аудиту та до Боринської громади – щодо проведення сесії для заслухання звіту директора…».

Громада села Верхня Яблунька зажила надією. До 20 вересня недалеко. Правоохоронні органи з цього приводу також мають
свою думку. Вона співпадає з волевиявленням батьків. Вони прагнуть одного, щоб їхні діти навчались у школі, в якій панує доброзичлива обстановка, здобували знання, а директор користувався заслуженим авторитетом.

Микола СЕНЕЙКО, для Leopolis.news