Ні краплі донорської крові: у Львові провели унікальну операцію

logo


Операція тривала шість годин.

Львівські кардіологи провели унікальну операцію: прооперували найбільшу судину організму – аорту – без переливання крові. Адже пацієнт з релігійних переконань відмовився від донорської крові. У кардіоцентрі вперше провели таке втручання, а в Україні таких операцій зробили не більше п’яти.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Роман Малішевський потрапив у кардіоцентр з інфарктом. Працює 64-річний чоловік у музичній школі. Він каже, що напередодні тягав фортепіано.

Читайте також:

У Києві в Інституті серця вперше за 15 років провели унікальну операцію з пересадки серця

“Десь до 400 кілограмів. Коли вже на сходах я став позаду (фортепіано – ред.), воно пхалося на мене, і я все на грудях тримав. І серце не витримало, і я упав”, – говорить він.

При лікуванні інфаркту чоловіку діагностували ще й розшарування аорти, оперувати треба було негайно, бо зволікання могло коштувати життя.

“У будь-яку хвилину аорта могла розірватися і міг не дочекатися операції. Це висхідний відділ аорти, воно є дуже загрозливо”, – зазначає директор Львівського кардіоцентру Степан Павлик.

Проте пацієнт поставив вимогу: оперувати без донорської крові, бо його релігійні переконання забороняють переливання.

“Ми маємо документ, (згідно з яким – ред.) жодної крові не давати і не приймати… Кров є свята”, – говорить Роман Малішевський.

Відео

Львівські кардіологи вперше провели операцію на аорті без переливання донорської крові

Львівські кардіологи провели унікальну операцію.  Прооперували найбільшу судину організму – аорту – без переливання. Адже пацієнт з релігійних переконань відмовився від донорської крові. У кардіоцентрі вперше провели таке втручання, а в Україні таких операцій зробили не більше п’яти.  

Львівські кардіологи вперше провели операцію на аорті без переливання донорської крові

За словами пацієнта, він розумів, що може померти, тим часом лікарі готувалися рятувати його без переливання. На момент операції пан Роман втратив вже пів літра крові, вона вилилася у грудну клітку і серцеву сумку.

“Зупиняється не тільки серце, зупиняється повністю кровообіг, людина переводиться у стан глибокої гіпотермії. Це охолодження часом і до нижче 20 градусів тіла людини. Відбувається спеціальний захист мозку, тому що мозок є до того найбільш чутливий. У такому стані людина може перебувати не більше ніж пів години. У нас він перебував 24 хвилини”, – розповідає завідувач кардіологічного відділення Львівського кардіоцентру Назарій Грабовський.

Лікарі боролися за кожну краплю крові пацієнта. Медики зазначають, що розшарування аорти вони оперують приблизно раз у місяць.  Але без донорської крові вперше. Та й загалом в Україні таких втручань зробили не більше п’яти.

“Ми використали всі гемостатичні доступні засоби, які тільки можливо сучасному світі. Це і місцеві гемостатики, і спеціальний клей, і відмивання власних еритроцитів. Апарат відмиває власні клітини крові, які транспортують кисень, і їх можна повторно вводити пацієнту”, – говорить Назарій Грабовський.

Тривала операція шість годин і вартувала утричі дорожче, ніж з переливанням. Завтра чоловіка виписують.

“Не можна фізично працювати, не можна важкі речі підіймати. На роботу я вже не піду. До трьох місяців”, – розповідає пацієнт.

Пан Роман обіцяє збавити робочі темпи і більше часу приділити шістьом онукам.