Німецька компанія зацікавилася проваллям у Стебнику

logo
153735_nimecka_kompanija_zacikavilasja_provallja.jpeg


Німецька компанія K-UTEC планує провести моніторинг ситуації навколо Стебника.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Сьогодні представники «Тюрінгійської агенції Єропейських програм» Німеччини та її дочірньої компанії K-UTEC, у рамках зустрічі з головою Львівської ОДА Олегом Синюткою, запропонували розробити моніторинг території поблизу рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

«Першим етапом ліквідації проблеми має бути якісний моніторинг ситуації та виявлення і попередження карстових процесів. Тому вкрай важливо почати роботи якнайшвидше, адже відповідно до того, що ми там виявимо, будемо знати яких заходів варто вживати», – зазначив член правління німецької агенції «Тюрінгійська агенція Єропейських програм» Детлеф Ройтер.

Зазначимо, компанія пропонує встановити сейсмічну систему моніторингу з 5-ма точками вимірювання, які здійснюють передачу даних за допомогою Wi-Fi.

Нагадаємо, між містом Стебник і селом Модричі Дрогобицького району в ніч на 30 вересня утворилось провалля. Створення робочої групи з розслідування обвалу облрада Львівщини ініціювала ще наприкінці жовтня.

Крім цього Львівська обласна рада звернулась до уряду з проханням виділити кошти на ліквідацію провалля та вирішити питання з діяльністю “Полімінералу”. Депутати також запропонували створити урядову комісію для вирішення проблем, які виникли через роботу “Полімінералу”. B уряді це питання є на контролі Мінрегіонбуду. 

На моніторинг ситуації, що проводитимуть фахівці-екологи Івано-Франківського національного інституту нафти і газу, на це виділено з обласного бюджету 1,483 млн грн. Також поблизу утвореного провалля змінили русло річки аби запобігти ймовірним проваллям.

Детальніше про цю ситуацію публікації Варіантів “Провалля під Стебником”.


А поділитися?