Нині Львівщина приймала президента

logo
155699_nini_lvivwina_prijmala_prezidenta.png


Нині Львівщина приймала президента. Спершу Порошенко навідався на Яворівський полігон, там роздав нагороди військовим і передав сертифікати на 40 медичних «хаммерів». Заявив, що в новому році витрати на українську армію сягнуть 86 млрд гривень. Це п’ята частина бюджету.

Підписав закон про забезпечення житлом військових та членів сімей загиблих бійців. А от закон про сільську медицину президент вирішив не підписувати нині. Хоча раніше анонсувалося, що це станеться під час наради у львівському медуніверситеті. А туди з’їхалися головні лікарі із різних установ Львівщини, а також сімейні лікарі та фельдшери.

Петро Порошенко сказав, що це було би неправильно, адже досі не підписана медреформа. Тому пообіцяв найближчим часом підписати одразу два документи. Закон про сільську медицину назвав вкрай важливим, адже в Україні у селах проживає третина населення.

Далі Петро Порошенко:  «Це не просто будівництво нових фельдшерсько-акушерських пунктів. Це не так. Це є затверджений мінімальний обсяг обладнання, яке має бути в кожному селі, умови для перебування там лікаря, який зможе зробити всі необхідні аналізи на цьому обладнанні».

Тому на місцях вже в очікуванні, коли відповідний закон почнуть реалізовувати.

«Звичайно змін чекаємо позитивних. По-перше, те, що вже купують для нашої амбулаторії дуже хороше обладнання для проведення більш поглиблених аналізів. При чому громада ще купує нам новий санітарний автомобіль, щоб лікар міг краще доїхати до хворого», – зазначила головний лікар Славської міської лікарні Оксана Зенинець.

Зараз на Львівщині налічується 208 сільських лікарських амбулаторій. Оптимальним для області було би відкрити ще 50 таких установ. Зауважує головний медик області Ірина Микичак: «Цим законом передбачено фінансовий ресурс в розмірі 4 млрд гривень на всю Україну. Ми розраховуємо на достатньо велике фінансування. Ми будемо оголошувати такий своєрідний конкурс, коли громада дає спів фінансування, громада показує, наскільки вона зацікавлена в тому, щоб розвивати медичну допомогу. І тоді ми будемо мати нову амбулаторію сімейного лікаря».

Відповідно до цього закону закуповуватиметься і медичний транспорт. А ще влада планує стимулювати медиків не виїжджати за кордон а навпаки залишатися у селах і лікувати своїх пацієнтів. 

Loading…


А поділитися?Вам має сподобатись...