Нові правила приміських перевезень на Львівщині. Що зміниться з 22 листопада?

logo


З 22 листопада на Львівщині користуватися приміським транспортом зможуть лише ті особи, які мають негативний тест або сертифікат про вакцинацію від коронавірусу. За відсутність цих документів пасажира можуть змусити заплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень.

Що зміниться з 22 листопада?

Нещодавно обласна комісія ТЕБ і НС прийняла рішення, яким з 22 листопада на Львівщині запровадила нові правила приміських перевезень. Зокрема, користуватися приміським транспортом, в тому числі і залізничним, не зможуть пасажири, які не мають при собі таких документів:

негативного ПЛР-тесту чи тесту на антиген, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до дня поїздки;
документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації вакциною, яка дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
свідоцтва, яке підтверджує, що людина одужала від зазначеної хвороби. Отримати документи можна за допомогою мобільного додатка Портал «Дія».

Важливо, нові вимоги не стосуються осіб, які не досягли 18 років.

Натомість обмеження не поширюються на:

перевезення легковими автомобілями. Кількість пасажирів не має перевищувати 5 осіб (разом з водієм), без урахування дітей віком до 14 років;
службові чи орендовані транспортні засоби підприємств, закладів та установ в межах кількості місць для сидіння і лише за маршрутом руху, про які проінформували органи Національної поліції не менш ніж за 2 дні;
пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні за наявності у них вказаних вище документів.

Який штраф «світить» пасажирам за відсутність Covid-сертифікатів?

Стежити за виконанням вимог будуть правоохоронці Львівщини, Західне управління Укртрансбезпеки та управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА.

Старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції у Львівській області Богдан Савюк зазначив, що за невиконання рішення комісії ТЕБ НС нестимуть адміністративну відповідальність як пасажири, так і перевізники.

У разі, якщо пасажир знаходиться без одягненої маски у громадському транспорті, то на такого громадянина накладуть штраф у розмірі від 170 до 255 гривень. У випадку відсутності сертифікатів, довідок про вакцинацію чи негативних тестів пасажира оштрафують на 17 тисяч гривень.

Своєю чергою, начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОДА Степан Рудницький каже, що за потреби встановлюватимуть пункти вакцинації на автостанціях.

Також він додав, що з представництвом Міністерства цифрової трансформації напрацьовують варіант функціонування мобільних пунктів консультування населення при виникненні проблем з наявністю ковід-сертифікатів в програмі «Дія».

«Цього тижня нашим спільним завданням є максимально донести до населення інформацію про наявність відповідних вимог, адже усі, хто планує здійснювати поїздки з 22 листопада, повинні мати відповідні документи для уникнення проблем із працівниками поліції», – цитує Степана Рудницького пресслужба ЛОДА.

Як повідомив голова Львівського обласного відділення ГО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка, через наявні до цього обмеження щодо кількості пасажирів у громадському транспорті доходи перевізників знизилися у порівнянні з попереднім періодом, але вони з розумінням ставляться до подібних обмежень.

«Багато пасажирів приміських маршрутів не мають смартфонів, тому має бути напрацьованим механізм отримання паперових сертифікатів про вакцинацію для уникнення труднощів у проїзді в громадському транспорті», – додав він.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook