Нововведення ЗНО-2019: що варто знати цьогорічним випускникам

logo


На цьогорічних випускників чекають одразу три головні нововведення у правилах зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. 

Про це повідомили у прес-службі ЛОДА, передає 032.ua. 

Читайте також: У неділю у Львові підсилять роботу громадського транспорту через виступ Ніка Вуйчича

Так, випускникам закладів загальної середньої освіти (учням профтехучилищ та студентам коледжів) результати зовнішнього незалежного оцінювання з двох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.

Вони мають обов’язково скласти: українську мову і літературу, математику або історію України (на вибір) та ще один предмет із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мови).

«Наголошуємо, що 2019 року учні, слухачі та студенти закладів професійної та вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови, а також математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір», – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Торік для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.

Як повідомляє портал Оsvita.ua, у 2019 році заклади вищої освіти матимуть право самостійно визначати мінімальне значення кількості балів із вступних випробувань, з якими абітурієнти допускатимуться до участі у конкурсному відборі.

Новацією майбутньої вступної кампанії стане те, що конкурсний бал, тобто комплексна оцінка досягнень вступника за результатами вступних випробувань, не може бути меншою 130 балів для здобуття ступеня магістра за спеціальністю «Фармація, промислова фармація» та для бакалаврських спеціальностей «Право», «Публічне управління та адміністрування» і «Міжнародні відносини».

Для подачі документів у ВНЗ медичного спрямування потрібно мати результат не менший у 150 балів – це правило залишається з минулого року.

Крім того,випускники, які вступатимуть у медичний ВНЗ, мають обов’язково пройти тестування з трьох предметів, а не двох, як це було раніше. До української мови та хімії або біології додали тестування з фізики або математики. 

Зазначимо також, що для участі у конкурсі для навчання у вищих навчальних закладах України абітурієнти зможуть подати сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років. Однак, результати з іноземних мов прийматимуть до розгляду лише у сертифікатах  2018 та 2019 років.

Читайте також: У Львові на вулиці Стрийській BMW врізався у новий автобус МАЗ. Фото з місця аварії

Нагадаємо, цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Зареєструватись на пробне оцінювання можна буде уже із 8 січня, а проходитиме пробне тестування 16 березня із української мови та літератури, 23 березня – англійська, іспанська, німецька, французька мови, математика, історія України, фізика, біологія та хімія.