Облаштування 34 ділянок загальною протяжністю 16 км: у Львові обговорюють створення веломережі

logo


програмапередбачає цілі та принципи розвитку веломережі, велоінфраструктури, та наразі не передбачає фінансування

На комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності заслухали питання «Про затвердження Програми розвитку велосипедного транспорту на території Львівської міської територіальної громади до 2033 року».

Про це пише Четверта студія з посиланням на партію «ВАРТА».

За словами начальника управління транспорту ЛМРОреста Олеськіва, планується з’єднати велодоріжки в єдину міську мережу. Вона передбачатиме облаштування 530 км веломаршруту.

Перший пріоритет: у межах двох років з’єднати існуючі ділянки велоінфраструктури в єдину мережу, яка передбачатиме облаштування 34 ділянок загальною протяжністю 16 км.

Другий пріоритет: подальший розвиток веломережі і з’єднання між собою ключових точок притягання.

Далі – розвиток сполучень в межах територіальної громади( з’єднати Львів – Малехів-Дубляниі т.д.)

У ході обговорення члени комісії озвучили вимоги до облаштування велодоріжок згідно прийнятих ДСТУ у 2021 році.

«На одному з попередніх засідань нам пропонували продовжити концепцію. Проте ми запропонували готувати одразу конкретну програму з покроковістю дій. Сподіваюсь, найближчим часом побачимо візуалізацію, стандарти велодоріжок для усього міста. Нарешті прописали, що потрібно робити відокремлені велодоріжки. Важливо, щоб діяла велоінфрастуктура – зона відпочинку, сервісуі все було об’єднано в одну мережу»,- зазначив голова комісії Igor Zinkevych.

Додамо, програма передбачає цілі та принципи розвитку веломережі, велоінфраструктури, та наразі не передбачає фінансування.

Також, за словам Ігоря Зінкевича, на комісію звертаються підприємці щодо змін у Положенні про паркування. Вони просять створити відповідні місця для можливості розвантажити товари біля крамниць.

«Це європейська практика і ми мусимо визначати такі місця, де є крамниці і депідприємці здійснюють господарську діяльність. Ми маємо створити умови, щоб вони могли на законних підставах завантажувати і розвантажувати свої товари, не порушуючи правила дорожнього руху і не робити це на платних парковках», – зауважив голова комісії.

Коментарі

Позначки: велодоріжки, Орест Олеськів