Облава на Кривій Липі: у військкоматі розповіли деталі операції «Мігрант»

logo
148070_oblava_na_krivij_lipi_u_vijskkomati_rozpo.jpeg


Представники військових комісаріатів Львова прибули за повідомленням поліції, яка під час перевірки документів виявила осіб, що внесені до списку тих, хто ухиляється від призову на строкову службу.Фото: DT.ua

Фото: DT.ua

Військовий комісар Львівської області Олександр Тіщенко заявив на брифінгу, що представники військових комісаріатів діяли у рамках закону під час суботніх подій у провулку Крива Липа. За його словами, це не був планований захід, військові прибули за повідомленням поліції.

За його словами, поліція проводила в нічому клубі заходи в рамках операції «Мігрант». Під час перевірки документів поліцейські виявили осіб, які перебувають в базі даних ухиляльників від призову і повідомили про це військових комісарів.

«Коли поліція виявила першу таку особу, вони повідомили нас і представники військових комісаріатів прибули на місце, виявили таких 12 осіб і там же на місці комісари виписали їм повістки. Ми нікуди не намагалися увірватися і ніхто нікого не затримував. Наголошу, все відбувалося в рамках чинного законодавства», – підкреслив військовий комісар Львівської області. 

За його словами, молодий чоловік призовного віку після оголошення призову має сам з’явитися у районний віськкомат на медогляд не пізніше 10 днів. Такою є норма пункту 3 статті 38 Закону України про військовий обов’язок і військову службу. Якщо призовник цього не зробив, то він уже порушив закон і його мають притягнути до адміністративної відповідальності. Водночас комісар наголосив на тому, що законом розшук і доставка тих, хто ухиляється від призову, належить до обов’язків поліції.

«Ми передаємо їм списки і коли таку особу ідентифікують, наприклад, за порушення ПДР чи якесь інше порушення, то поліція повідомляє нам і ми їдемо на місце та виписуємо повістки», – сказав Тищенко.

За його словами, заходи щодо виявлення ухиляльників від призову проводять щодня. «Щоденно працюють 8 екіпажів… ми проводили подібні заходи на «Шуварі» і в «Фесті», але це не викликало такого резонансу, як події в Кривій Липі, видно, затримали когось не того», – сказав Олександр Тіщенко

Відповідаючи на запитання Tvoemisto.tv щодо повідомлень про те, що військові на бронемашинах минулої ночі вривалися на територію монастиря в Жовкві, ставили монахів на коліна і вручали повістки, Тищенко назвав це повідомлення, таким, що не відповідає дійсності. «Не було такого, це пропаганда, так само, як і по Кривій Липі», – сказав воєнком.

За його словами, цієї осені на строкову службу з Львівської області мають призвати 700 юнаків і на 60% ці показники уже виконані. Водночас в області налічується 15 тисяч призовників, які ухилаються від служби у війську.

Тарас Базюк


А поділитися?