Облрада продає Керницькому готель всупереч інтересам громади – Свистун

logo


image

Депутатка Львівської облради, секретарка депутатської комісії з питань комунального майна та приватизації, Інна Свистун, заявила, що продаж майна громади без аукціону – не ефективний.

Про це повідомляє Форпост.

Йдеться про рішення Львівської облради від 29 вересня, згідно якого компанія “Замок Лева” може без аукціону викупити два будинки у Львові на вул. Глінки 7 і 9 площею 477,6 та 396,6 м2 відповідно. Обидва будинки є пам’ятками архітектури місцевого значення та були зведені е на початку ХХ сторіччя. Сьогодні там функціонує готель з однойменною назвою “Замок Лева”. Власником компанії впродовж останніх років був Тарас Керницький, а восени цього року переоформив її на рідного брата, Назара Керницького.

Рішення продати ці об’єкти без аукціону керівник управління майном спільної власності Львівської облради Віктор Кусий пояснив тим, що орендарі здійснили невід’ємні поліпшення майна на суму понад 25% вартості цих об’єктів, а отже мають право їх викупити без аукціону. Звісно, усі здійсненні поліпшення майна за час оренди віднімуть від вартості майна при продажі. За рішення про продаж цього об’єкту без аукціону проголосували 46 депутатів.

Проте, депутатка Інна Свистун заявила, що продаючи приміщення без аукціону – депутати лобіюють інтереси діючих орендарів, а не громади, якій належать ці будівлі.

«Ми спокійно могли прийняти рішення продати це майно на аукціоні, якщо ми маємо візію, що це майно справді потрібно продавати. А орендарю, який здійснював покращення, компенсувати ці витрати, зазначивши це в оголошенні про продаж. Тоді буде максимально чесно і справедливо по відношенню до всіх сторін, бо враховуються інтереси орендаря, який поніс видатки на ремонт. Йому це компенсує переможець аукціону. На аукціонах ми отримаємо максимальну можливу ціну за цей об’єкт, адже ціна встановлена експертом не завжди відображає ринкову».

Як приклад Інна Свистун наводить готель «Дніпро» у центрі Києва. Стартова ціна аукціону була 80 млн. 923 тис. грн., а у підсумку його продали у майже 14 разів дорожче, за 1 млрд. 111 млн. грн.

Підписуйтеся на сторінку “Діло” у Фейсбук