Обрано нового голову Комісії кадрового забезпечення УГКЦ

logo


Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав іменував декана Філософсько-богословського факультету УКУ отця Юрія Щурка терміном на три роки головою Комісії кадрового забезпечення УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Відповідний
Декрет, виданий 5 лютого, Блаженніший Святослав вручив о. Юрієві під час засідання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, який 7–8 відбувався у Львові.

Комісія у справах кадрового забезпечення Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ — орган покликаний допомагати Главі Церкви та Синодові єпископів у координації формування кадрової політики
Церкви та її структур в Україні, через допомогу у виборі кандидатів на здобуття наукових ступенів та знаходженні для них стипендій.

«Прохаємо виконувати це служіння відповідно до Положення про діяльність Комісії кадрового забезпечення Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. У Господа вимолюємо всіх потрібних Вам Божих ласк для належного виконання своїх обовʼязків», — йдеться у Декреті.

Отець Юрій Щурко, коментуючи нове призначення, зазначив, що до Комісії входять
представники кожної єпархії УГКЦ, а також ректори семінарій — усі працюють над тим, щоб дати можливість молодим українцям, які хочуть послужити Церкві, розвивати свої таланти, зокрема через та здобуття якісної освіти. «Нашим завданням є допомогти випускникам семінарій, богословських закладів сформувати найкращу наукову траєкторію розвитку — ліцензіат, докторат за різними напрямками, шукаючи для кожної особи університет, у якому вона зможе продовжити навчання та сповна розкрити свій талант».

Робота в Комісії передбачає тісну співпрацю з фундаціями, партнерами, освітніми інституціями, які готові підтримати/прийняти кандидатів.

Обрано нового голову Комісії кадрового забезпечення УГКЦ - фото 129450

Отець Юрій наголошує, що в час війни одним із основних завдань Комісії є
співпраця з міжнародними партнерами, аби заохочувати їх підтримувати розвиток богословської комісії в Україні. «Ми хочемо послужити молодим талантам, які розвиватимуть нашу Церкву в майбутньому. Вони можуть здобувати освіту третього рівня і в Україні, і в провідних університетах світу. Аби, повернувшись, використовувати здобуті знання для розвитку нашої Церкви, суспільства, України».

Свого часу комісію очолював владика Борис Ґудзяк, а останні 10 років — віцепрезидент УКУ отець Богдан Прах,
які чимало спричинилися до її розвитку та діяльності. Отець Юрій наголосив, що для нього є великою честю продовжувати їхню працю.