«Обрядові послуги – це функція міста?!» Депутатка пояснила, які комунальні підприємства Львова не потрібні

logo


https://youtu.be/xx3M1v_6M_w

13:22 14 серпня 2020 р.

Депутатка ЛМР Юлія Гвоздович (УГП), яка назвала 15 зайвих комунальних підприємств у Львові, розповіла про діяльність окремих.

Деякі з них, зазначає вона, працюють, отримуючи прибуток. Але для міста вигідніше передати їхні функції іншим підприємствам, звільнити приміщення, перевести людей і це заощадить багато коштів. Адже оренда приміщення, комунальні послуги, а, часто, і заробітна плата – все це гроші міського бюджету. 

Юлія Гвоздович перелічила найпроблемніші підприємства зі свого списку, аргументувавши, чому потрібна їхня реорганізація чи ліквідація:

– Перш за все – це «Муніципальна варта». У нас є управління безпеки містом, тому нам не треба оплачувати ще й послуги тілоохоронців. Але ми їм оплачуємо оренду приміщення, комунальні послуги, зарплату – все з бюджету міста.

Далі – «Зелене місто»: підприємство, яке дублює функції інших, які доглядають за парками та займаються озелененням. Нам не потрібно їх у такій кількості.

Також «Спотртерсурс» може частково передати свої функції. Наприклад, доглядом за майданчиками можуть займатися приватні компанії, як це є у всій Європі.

«Теплоенерго»  –  це підприємство слід демонополізувати, розділивши виробництво і постачання тепла, і ми маємо багато експертних висновків, чому це буде вигідніше для міста.

«Спецкомунтранс» – це взагалі не до обговорення, тому що є приватні перевізники, і не зрозуміло, навіщо утримувати ще одне підприємство.

«Львівське радіо» – взагалі невідомо, чим вони займаються. Пишуть, що вони розвивають молодіжний Медіахаб, але всю роботу виконує комунальна установа «Молодвіж». 

Маємо також два ЛКП «Школяр» і «Школярик»: у нас Львівська міська рада готує їжу і продає її по школах?

До ЛКП «Ремонтно-аварійна служба» також є питання. У них в статуті прописано електромонтажні роботи, виконання будівельних робіт по ремонту житлового господарства – це все можна робити у приватників.

ЛКП виробничо-обрядових послуг – чи це є функція міста?! Людина все це може отримувати у широкого продавця, а не в комунальників, які торгують продукцією, орендуючи приміщення за кошти міста.

А ще у нас є адміністративно-технічне управління, яке, чомусь, займається розробкою макетів рекламно-поліграфічної продукції. Тут коментарі взагалі зайві.

Перш, ніж щось ліквідовувати і реорганізовувати те чи інше підприємство, потрібен аудит, вважає депутатка. Причому. не лише комунальних підприємств, а усієї міської ради, усіх виконавчих органів.

– Я часто спілкуюся із сектором доброчесності ЛМР, вони якраз аналізують і роблять аудит процесів у міськраді і повідомлять, що у нас дуже багато процесів і повноважень накладаютьсія з управдління на управління, з ЛКП – на управління. Навряд, чи че випадково. Я знаю випадки, коли створювався цілий департамент, тому що людина не хотіла йти на керівника відділу. А що таке департамент – це мінімум два відділи, багато працівників, щоб вдовольнити чиїсь амбіції. На мою думку, 1 800 працівників у Львівській міській раді – забагато. Але ось так все в нас працює.

Нагадаємо, у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити. Ця інформація прозвучала під час засідання «“Кому потрібні зайві комунальні підприємства у Львові і скільки вони коштують львів’янам?” у Львівському пресклубі.

Відео: Львівський пресклуб