Огляд ЗМІ: проблема сміття у Львові – це політичний футбол

logo


Сміття у ЛьвовіКопирайт изображения
Getty Images

Іноземні ЗМІ пишуть про те, чи вирветься Львів зі “сміттєвого полону”, як біженці поневіряються через британську бюрократію і як за тиждень повернути себе у форму.

“Сміттєвий полон”

Guardian пише про те, як “прекрасний та прогресивний Львів потрапив до сміттєвого полону”.

На думку видання, як дуже часто трапляється в Україні, сміття стало політичним питанням.

“Сміттєва проблема перетворилась на політичний футбол. [Мер Андрій] Садовий протестує проти сміттєвої “блокади”, начебто організованою центральним урядом у Києві”, – пише газета.

Львівський мер, веде далі видання, “відкрито” критикує президента Петра Порошенка, який, за словами пана Садового, намагається зганьбити мера та очолювану ним партію “Самопоміч”.

“Логіка дуже проста. Якщо хочете вплинути на політичну партію, тисніть на її лідера”, – каже мер.

Натомість опоненти очільника міста кажуть, що політичними заявами він прикриває “некомпетентність” міської влади. Голова Львівської ОДА Олег Синютка звинувачує львівських чиновників у “навмисному саботажі” прибирання сміття.

Поки ж чиновники з’ясовують стосунки, львів’яни намагаються змусити їх виконувати свої обов’язки.

“Якщо їм телефонувати, нагадувати, діставати їх – вони приїдуть та заберуть сміття. Якщо цього не робити, вони нічого не зроблять”, – каже місцевий мешканець Іван Савицький.

На його думку, проблему не вирішать, “допоки бюрократи не домовляться про свої інтереси між собою”.

Тим часом, пише Guardian, в Україні вивозять на звалища “приголомшливі” 95% відходів.

Водночас у країнах ЄС переробляють більше 40% сміття.

Копирайт изображения
AFP

Британська бюрократія заважає біженцям?

Біженці, які приїздять до Сполученого Королівства, “стають безхатченками, щойно їм дають притулок”, пише Independent.

Видання посилається на доповідь парламентської групи, згідно якої політика уряду створює “дорогу дворівневу систему”, яка надає переваги біженцям, які приїхали до країни за урядовими схемами переселення. Але на інших шукачів долі чекає “голод та відсутність житла”.

Крім того, парламентарі попереджають, що великими бар’єрами є “комбінація затримок і непорозумінь” з боку урядових агенцій, що призводить до тривалих бюрократичних процедур та суттєвих проблем для біженців.

“Все, чого я хотів, це стати хорошою людиною та віддячити країні, яка надала мені притулок. Але я не міг через те, що мої документи неправильно оформили і у мене пішло п’ять місяців на те, щоб їх виправити”, – каже один із сирійських біженців.

“Я завжди буду вдячний Британії, але я ніколи не зрозумію систему, яка не дає таким людям, як я, стати на ноги та робити свій внесок у суспільство.”

Член парламенту Тенгем Дебонер вважає “дивним”, що уряд не дає біженцям якомога швидше інтегруватися в британське суспільство, ускладнюючи навіть такі речі, як пошук житла та роботи.

“Доповідь показує, що перед ними величезні інтеграційні перепони. Наше власне дослідження показує, що біженці мають чекати до двох років на курси англійської. Це втрата їхніх талантів, яка шокує”, – цитує пана Дебонера Independent.

Копирайт изображения
Getty Images

Заборона на гаджети

Вчені закликають батьків заборонити дітям до двох років користуватися гаджетами, пише Daily Mail.

На думку психолога Аріка Зігмана, дітям від 2-х до 5 років час користування комп’ютером чи ноутбуком мають обмежити однією годиною. У такий спосіб, каже фахівець, батьки можуть попередити “розлад, викликаний залежністю від екрану”, що може переслідувати дитину потім усе життя.

“Більшість дітей дивитимуться на екран та не стануть залежними, як більшість людей, які випивають чарку, не стають алкоголіками. Але для тих, хто має генетичну схильність, раннє та тривале використання гаджетів може стати причиною залежності”, – каже пан Зігман. На його думку, “екранозалежність” перетворюється на все більшу проблему, але більшість людей вважають “немодним” говорити про це.

Згідно досліджень, середньостатистична британська дитина у віці 3-4 років два часи користується гаджетами та стільки ж дивиться ТБ. Діти у віці між 5 та 15 роками проводять за гаджетами вже 4 години, і також дивляться телевізор 2 години.

“Люди не чули про велику кількість зібраних доказів з цього питання. “Екранозалежність” не є соціальним питанням. Вона не є культурним питанням. Вона є медичною проблемою”, – цитує Зігмана Daily Mail.

Копирайт изображения
Getty Images

Худнемо з користю

Mirror розповідає, що потрібно зробити для того, щоб “виглядати краще та почуватися здоровіше лише за один тиждень”.

Видання попереджає, що літо вже не за горами, тому необхідно вже зараз повертати себе у форму. За словами дієтолога Енді Белатті, не треба намагатися припинити їсти аби миттєво скинути вагу – це може бути небезпечно.

Нормальний режим схуднення – від 500 грамів до 1.5 кг на тиждень. Експерт закликає не розпочинати очищення соками, адже кілька днів такої дієти – це різкі перепади у рівні цукру в крові, що призводить до не менш різких змін у настрої. Також пан Белатті вважає необхідним скоротити споживання солі.

“Сіль утримує воду. Тому зменшення споживання солі зменшує набряклість”, – радить дієтолог. На його думку, велика кількість клітковини є “джерелом енергії”, тому потрібно їсти якомога більше овочів, як-от броколі, паприку та брюссельську капусту.

Наступна порада від експерта – ніколи не забороняйте собі їсти те, що вам подобається, а лише обмежте споживання, що зменшить стрес для організму. І нарешті, пан Белатті закликає пити якомога більше звичайної води. Якщо вона вам не дуже подобається, можна додавати шматочки фруктів, пише Mirror.

Огляд підготував Ілля Глущенков, Служба моніторингу ВВС