Олександр Мірошніков із Львівщини створює дорогоцінні ювелірні композиції

logo


Митець Олександр Мірошніков з містечка Миколаїв на Львівщині не вважає себе ювеліром, хоча доробки його насправді вимагають ювелірної майстерності. До прикладу, робота «Народження Пегаса» ― це поєднання золота, мельхіору, позолоти, діамантів, рубінів, фіанітів та неймовірних зусиль. А увінчав художник цю композицію сюжетом зі скіфської пекторалі.

«Взагалі у мистецтві головне — праця, душа, ідея. Більш нічого складного немає!», ― уточнив митець.

Олександр Мірошніков працює над своїми композиціями під лупою, що збільшує навіть у вісімдесят разів. Сюжети придумує, споглядаючи за природою, часто вони філософські. Кожна річ індивідуальна: до прикладу, гроно міні-калини ― це емаль ручної роботи, запечена при 800 градусів Цельсія.

Важко уявити, що цього ремесла Мірошніков не вивчав, бо освіту здобував у галузі харчової промисловості. А митця в собі розвивав сам: навіть стажувався у 90-х в ювелірній фірмі Жешува. Хоча акцент, розповів, робить не на дорогоцінному металі, а на камені, який вдається дістати. Так, до прикладу, народилася композиція «Старе місто» з дівчинкою, що гуляє міською бруківкою серед голубів.

«Я вистелив цю бруківку насправді з шматочків бруківки Львова, Києва, Франківська, Тернополя. Бруківка сама по собі гарна, естетична, енергетична. По ній люди ходили, коні їздили», ― додав Олександр Мірошніков.

А кам’яним «Диким тюльпанам», доповнює автор, взагалі довго довелося чекати свого народження:

«Прийшлось 12 років шукати камінь на квіти. Бо камінь не малюю – він мусить в природі мати ті плямки, які є в натурі на живих квітах. З Божою допомогою знайшли для цього яшмо-агат бельгійський», ― розповів Олександр.

Має митець і стилізовані жіночі прикраси. Під скіфські, трипільські або ж осучаснені – у вигляді Колізею, на якому виокреслив близько 5 тис. цеглинок.

За понад двадцять років творчості митець удостоївся звання заслуженого майстра народної творчості. Він також повний кавалер нагород Меморіального фонду Фаберже. Усіх регалій митця важко перерахувати. Та відомо, що цьогоріч Олександр Мірошніков ще й виготовив орден Івана Павла ІІ. Його, ймовірно, носитиме сам Папа Франциск.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter