«Ольга Франко є мостиком між минулим і сьогоденням», – Ірма Вітовська про кулінарну комедію, яку знімали у Львові

logo


ЛЮДИ

Українська акторка зіграла одну з головних ролей – авторки книги рецептів української кухні Ольги Франко

Фото: фейсбук-сторінка ДержКіно України

Цьогоріч у Львові знімали драматичну кулінарну комедію «Смак свободи». Це історія молодої дівчини-кухарки Варі, яка покидає роботу у придорожньому кафе, і переїжджає у Львів, щоб стати шефинею у ресторані європейської кухні. Дівчина знаходить книжку з кулінарними рецептами української кухні Ольги Франко і після цього її життя змінюється. Героїню Варю у фільмі зіграла Ірина Кудашова, відома за серіалом «Школа», а також у стрічці знялась Римма Зюбіна та співачка Джамала. Роль Ольги Франко виконала Ірма Вітовська. Galnet поспілкувався з відомою українською акторкою театру та кіно і довідався про особливості кулінарної стрічки «Смак свободи».

Тут не йде мова про байопік – це не є біографія Ольги Франко», – одразу зазначає Ірма Вітовська.

І додає:

Тут історія молодої дівчини, яка розгортається у наш час. Ольга Франко у фільмі є певним фантомом. Вона є мостиком між минулим і сьогоденням.

Фото: фейсбук-сторінка «Смак свободи»

Фото: ДержКіно України

Фото: ДержКіно України

Ольга Франко – це авторка кількох кулінарних книг, зокрема «Першої української загально-практичної кухні», яку видала у 1929 році. Вона була невісткою Івана Франка, дружиною його сина Петра.

Нагадаємо, раніше Galnet розповідав про зйомки фільму «Смак свободи» у Львові

Ми знаємо, яка драматична доля Ольги і всієї родини. І художник, і гример, і режисер, і продюсер – усі ми вирішили, що це цікавий персонаж довоєнної доби. Бо у Львові були і ресторації, і висока кухня, попри те, що геополітично Львів не був незалежним. Люди мали гарне вбрання, їздили вільно до Європи. Це фіксується у фільмі і в стилі, і в настрої, – пояснює виконавиця ролі Ольги Франко.

І додає:

Якби ми Ольгу Франко помістили на років три вперед, то це було б жахливо: Сибір, висилка і так далі, – все закрутилося, і світ цей зруйнувався не тільки в Ольги Франко.

Частину сцен для фільму «Смак свободи» знімали у Львові. Актори мали нагоду зустрітися з онуками та правнуками Ольги Франко.

Ми зустрічалися і потоваришували. Це надало дуже багато інформації для мене. Я мала честь побачити фотокартки з життя Ольги Франко», – каже Ірма Вітовська.

І акцентує:

У фільмі не розповідають історію Ольги. Для мене це як для особистості було цікаво і як для поціновувачки творчості Івана Франка.

Фото: фейсбук-сторінка «Смак свободи»

Окрім зустрічей із нащадками Ольги Франко, команда фільму мала нагоду скуштувати страви за рецептами Ольги Франко.

Я куштувала те, що приготувала родина Франків – це цукровий торт за Ольгою Франко і рогалики з трояндами та фіалками. Про багато продуктів, які можна використовувати у гастрономічній сфері, я не знала, – розповідає акторка.

Також Ірма Вітовська детальніше розповідає про рецепти Ольги Франко:

Там рецепти нібито і не складні, але дуже вибагливі до кожної деталі. Тоді всьому надавалося дуже важливе значення: і приправам, і тому, як підготовлюють продукти перед застосуванням до основної страви, – каже Ірма Вітовська, і продовжує, – зі своїм графіком я ще нічого не встигла приготувати. Для цього мені треба просто бути цілий день дома.

Фото: фейсбук-сторінка «Смак свободи»

Ірма Вітовська поділилась особливостями, які дають стимул подивитись фільм «Смак свободи»:

Це хороший фільм для сімейного вікенду. Аудиторія: починаючи від дітей з батьками, закінчуючи старшим поколінням. Він буде цікавий молоді, тому що тут йдеться про становлення особистості, про те, як зробити і не боятися, про те, як не втратити себе, вірити в себе.

І додає:

Дружба Ольги Франко і молодої героїні у виконанні акторки Іри Кудашової дає цей мостик, коли ти з’єднуєшся і розумієш, що у твоєї країни були конкурентні зі всіма європейськими кухня та одяг. Україна в Європі була завжди, але протягом якогось періоду її просто вирвали звідти. Тому власне не треба комплексувати, включати задню, встидатися свого, а з гідністю змагатися своїм з чужими. 

Як зазначають у Державному агентстві України з питань кіно, вихід фільму планують наприкінці 2022 – на початку 2023 року.

Раніше Galnet розповідав, як жителю Ходорова вдалося зіграти у фільмі Кшиштофа Зануссі.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.