Ольга Кузюра запрошує на філософську виставку в стилі ню «Тінь/Тіло»

logo


Який стан духу, можна довідатися навіть, коли людина мовчить – про це розповість її тіло. Цього певна молода львівська художниця Ольга Кузюра. Мисткиня запрошує на експериментальну виставку концептуального живопису «Тінь/Тіло» до галереї Академії мистецтв.

Шанувальники знають Олю як авторку графіки. Вона любить естампи та творить ліногравюру на майже архаїчному офортному станку, у якого валик зі ствола радянського танка, основа – з австрійської швейної машинки, а маховик – від січкарні. Та цього разу у жінки – «живописна розповідь» про парадоксальну чесність людського тіла. Адже емоції, що найстаранніше приховані в особі, каже Оля, залишають на її тілі найвиразніший відбиток.

«Як не крути, але все духовне, високе, неземне все-таки знаходить втілення в людині, в людському тілі. Воно в ньому замкнуте. Той дух може людину, її тіло або возвисити, або, навпаки, зігнути до землі. Покорити її і знищити», – розповіла мисткиня Оля Кузюра.

На виставці – експериментальні роботи у стилі «ню» за останній рік. Деякі – розміром понад два метри. Тому їх зручно дивитися здалеку. Насправді ж мисткиня поєднує різні матеріали: пластик, кальку, аплікацію, вугілля, пастелі. Оголена натура, зізнається Оля, це не просто еротика, а емоція, роздуми про життя, самозаглиблення.

«Навіть, коли я зображую фігуру, яка падає, – це є процес польоту. Я не сприймаю це як негатив. Бо для людини процес падіння і підйому, відновлення – це, мабуть, найбільший рушій розвитку», – пояснила Оля.

Мисткиня надихалася філософськими трактатами Сковороди. За якими тіло – «це тінь, нікчемний відбиток, посуд для думки і серця. Та саме тілесність дозволяє людині відбутись».

«Маю роботи, де є рух людини навпаки вгору. Де є піднесення тіла, дуже динамічне. В той момент вмикається циклічність. Тож не важливо чи ми піднімаємося, чи падаємо – ми і так повернемося в цей пункт ще колись. Просто потрібно взяти урок від життя і жити далі», – додала мисткиня.

Виставка діятиме до 9 лютого, однак з перервою на Різдвяні свята.