Омелян анонсував авіарейси з Києва до Ужгорода і з Харкова до Львова

logo
228688_omeljan_anonsuvav_aviarejsi_z_kieva_do_uz.jpeg


Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що до кінця 2018 року між Києвом та Ужгородом буде пряме авіасполучення. З його слів, на це є відповідне доручення президента. Але для запуску цього рейсу необхідно, щоб ужгородський аеропорт пройшов сертифікацію.

«По Закарпаттю я дуже гордий, що саме сьогодні прибула місія Європейського агентства з питань авіаційної безпеки (EASA) до Києва. Відбудеться аудит і сертифікація аеропорту в Ужгороді. Але це не просто сертифікація одного аеропорту. Фактично це сертифікація всього Украероруху – українського агентства, яке відповідає за безпеку польотів. І ми будемо мати європейський сертифікат якості на всі операції, які здійснюються в Україні. Ми попередили європейських експертів, щоб вони не чекали побачити в Ужгороді Франкфурт, Стамбул чи “Бориспіль”, бо це ж регіональний аеропорт. Вони це теж розуміють, тому я сподіваюся на позитивне вирішення цієї історії. І ми хочемо виконати доручення президента, щоб цього року відбулося регулярне сполучення між Києвом та Ужгородом», – сказав міністр в ефірі «5 каналу» увечері у вівторок, 13 листопада.

Він повідомив, що європейські експерти завершать свою роботу в п’ятницю, 16 листопада.

При цьому Омелян зауважив, що після аудиту EASA Україна знову отримає можливість використовувати ужгородський аеропорт для регулярних рейсів, але це стане тимчасовим заходом, поки не буде зведено аеропорт в Мукачеві. Нагадаємо, що наразі ужгородський аеропорт має проблему через те, що літаки при заході на його злітно-посадкову смугу мусять перетинати повітряний простір Словаччини. Раніше цю процедуру регулювала міжурядова угода, але влітку 2016 року термін її дії закінчився.

Говорячи про плани з запуску дешевих авіаперельотів у межах України, Омелян анонсував, що наступного року будуть можливими рейси з Харкова й Києва до Одеси, а також з Харкова до Львова. Зі слів Омеляна, такі перельоти коштуватимуть від 500 грн. Однак жодних інших подробиць на цю тему він не повідомив.

Нагадаємо, раніше в Україні анонсували запуск потяга з Мукачева до Будапешта. Потяг мав почати курсувати у кінці минулого літа, але тепер запуск відклали на невизначений термін.


А поділитися?