Оплата проїзду в автобусах через QR-код – чи реально це для Львова?

logo
200476_oplata_projizdu_v_avtobusah_cherez_qr_kod.jpeg


Як розповів у коментарі для 032.ua заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, який координує питання транспорту Львова, – Андрій Білий, у місті таку систему можливо запровадити, питання лише у тому, як це контролювати.

Читайте також: Куди піти у Львові цього тижня: 7 цікавих подій

“Якщо ми говоримо про “Львівелектротранс”, то знаємо, що там є квитки і їх треба закомпостувати. У пасажирів є декілька варіантів оплати, які вони можуть при необхідності показати контролеру – або закомпостований квиток, або оплачений в “Приват24” QR-код відсканований чи безконтактну оплату через банківську карту. Це все працює, будь-який шлях перевіряється дуже легко. В автобусах ситуація трохи інакша, тому що немає ні кондукторів, ні контролерів, ні квитків. QR-код – це лише інструмент, але тут питання не в інструменті, а в самій системі оплати”, – пояснив Андрій Білий.

Разом із тим, посадовець зазначив, що систему оплати в міських автобусах пропрацьовують, і можливість введення оплати в маршрутках через QR-код наразі не розглядають.

“Загально по місту я поки що не бачу такої можливості, доки у нас існує система в тому вигляді, в якому вона є. Питання не лише в АТП-1, а у всіх перевізниках. Як один з варіантів вирішення питання, щоб додатково нічого не змінювати – це електронний квиток, який абсолютно змінює систему нарахування й оплати проїзду”, – додав Андрій Білий.

Читайте також: 10 крутих подій липня у Львові, які не залишать вас байдужими

За словами посадовця, впровадження е-квитка у транспорті Львова планується наступного – 2019-го року. Станом на нині реалізація проекту перебуває на стадії тендеру та узгодження термінів з Європейським банком реконструкції та розвитку.

“Усе йде по плану, але маємо трошки затримку зі сторони банку. Вони спочатку говорять про одні терміни, потім – затримують. І у нас, на жаль, немає великого впливу на міжнародний банк”, – резюмував Андрій Білий.

Нагадаємо, львів’яни користуються безготівковою системою оплати за проїзд в електротранспорті міста вже більше року. Найперше, можливість розрахунку через QR-код запровадили на “Сихівському” трамваї №8, а згодом – у всіх трамваях і тролейбусах Львова.

Разом з тим, уже два роки у Львові тривають розмови про запровадження у місті електронного квитка. Раніше повідомлялося, що в тестовому режимі е-квиток запрацює у львівському транспорті з 1 вересня 2019 року.

Читайте також: Що купити на 25-му Форумі видавців у Львові. ТОП-5 новинок від Видавничого Дому “Комора”


А поділитися?Вам має сподобатись...