Осінній призов на Львівщині 2019: що варто знати

logo


У військових комісаріатах Львівщини вже розпочалась підготовка до осіннього призову 2019 року.

Про це у коментарі кореспонденту 032.ua розповів прес-секретар Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк.

Призовна кампанія триватиме з 1 жовтня до 31 грудня 2019 року, тобто 3 місяці. Згідно з чинним законодавством, сповіщатимуть громадян призовного віку.

Як наголосив Роман Поронюк, в обов’язки призовника і громадянина Україна входить те, що він незалежно від того, отримав повістку чи ні, у десятиденний термін з моменту настання призову, повинен з’явитися в районному військовому комісаріаті за місцем прописки, адже це передбачено законодавством. У випадку неявки — призовнику загрожує адміністративна відповідальність, а саменакладення штрафу у розмірі від п’яти до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, чергова неявка до військового комісаріату у десятиденний термін з моменту настання призову тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. А ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу карається обмеженням волі терміном до 3 років.

Фото ілюстративне

Також речник Львівського обласного військового комісаріату звернувся до чоловіків призовного віку, які мать право на відстрочку:

“Прийдіть зараз і підтвердіть це право про відстрочку. Хто має дітей, віком до 3 років, вагітну дружину, є опікуном когось чи просто не підлягає призову”, – наголосив Роман Поронюк.

За словами Романа Поронюка, призовники повинні підтвердити своє право на відстрочку, тому потрібно принести відповідні документи у військовий комісіріат. Якщо цього не зробити, то представники комісаріату не зможуть відповідно до закону надати призовнику право на відстрочку.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в лікарні Дніпра від поранень, отриманих 25 серпня, помер воїн 24 ОМБр імені короля Данила – сержант Грицаюк Олександр Володимирович. Чоловік отримав поранення внаслідок ворожого обстрілу наших позицій в районі населеного пункту Мар’їнка.Олександру Володимировичу було 48 років. Він мешкав в місті Христинівка, що в Черкаській області.

Додамо, на базі Військово-медичного клінічного центру Західного регіону у Львові діє виїзна громадська приймальня для учасників АТО і ООС. Щоби  скористатися безкоштовною консультацією, потрібно записатися у спеціальний журнал на прийом та викласти зміст питання, тоді можна буде отримати фахову юридичну допомогу.