Останній дзвоник у школах Львова: як та коли учні завершать навчання

logo


image

Начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Зоряна Довганик у коментарі кореспондентці сайту 032.ua розповіла, як цього року школярі завершуватимуть навчання в умовах карантину. 

За її словами, цьогоріч останній дзвоник для школярів проходитиме у різні дні.

“Зважаючи на те, що є школи різного типу, а також на карантинні обмеження, то цього року завершення навчального року відбуватиметься у різний час. Це буде і 28 травня, і 4, 10, 14 червня, тобто дуже по-різному…”, – зазначила посадовиця.

Зоряна Довганик додала, що навчальний рік у школах завершується не пізніше 1 липня, а кожен заклад освіти повинен відпрацювати 175 робочих днів.

“Структура і тривалість навчального року, навчального тижня, початок і завершення занять, відпочинок між ними (канікули), форма організації навчання (змішане чи очне навчання) визначаються виключно педагогічною радою закладу освіти і в межах часу, передбаченого освітньою програмою… Оскільки кожна школа має академічну автономію, організація виконання освітньої програми, навчального плану, загалом освітнього процесу – це є внутрішнє питання кожної школи”, – зазначила Зоряна Довганик.

Також посадовиця наголосила, що протягом останніх років у Львові нема традиції проведення урочистих лінійок з нагоди останнього дзвоника у школах.

“Останній дзвоник – це, як правило, останній день перебування у школі у цьому навчальному році. Він проходить у дуже легкій формі, зокрема, зазвичай проводять якісь майстер-класи, виїзні екскурсії, відбувається прощання з вчителями…”, – каже Зоряна Довганик.

За її словами, зважаючи на адаптивний карантин, керівники навчальних закладів останній дзвоник мають організовувати окремо практично для кожного класу, щоб не збирати одночасно великої кількості людей разом на одній території чи в одному приміщенні.

Новини від “То є Львів” в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/inlvivinua.