Освітній центр, школа чи нова багатоповерхівка? Що будуватимуть на Топольній у Львові

logo


МІСТО

У вересні у Львівській міській раді погодили відведення земельної ділянки на Топольній, 4 під будівництво міжшкільного ресурсного центру. Здавалося б, добра новина. Але місцеві жителі не вірять у таку благочинність від міської ради

Усі фото: Galnet

У вересні у Львівській міській раді погодили відведення земельної ділянки на Топольній, 4 під будівництво міжшкільного ресурсного центру, розповідає у коментарі Galnet головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

Розуміючи, що нове житлове будівництво може додатково навантажити соціальну інфраструктуру району, ТзОВ, що бере участь у реалізації інвестиційного проєкту щодо забудови ділянки на вулиці Топольній, 4, написало гарантійний лист про те, що у межах майбутнього будівництва буде реалізовувати приміщення міжшкільного ресурсного центру, площею до 3 тисяч квадратних метрів. Відповідні зобов’язання були зафіксовані в ухвалі ЛМР. Передбачити його планують вже на стадії проєктування об’єкту. Попереду пошук формату реалізації такого центру. Саме на цьому етапі визначать попередню вартість цього об’єкту. Для міста важливо, що поруч з житловою забудовою там постане освітня складова, яка дозволить зняти навантаження зі школи №81, – пояснив Galnet Антон Коломєйцев.

Здавалось би, добра справа, але місцеві жителі не вірять у таку благочинність зі сторони міста. Про що активно пишуть в одній із фейсбук-груп Львова під новиною Galnet про те, що на Топольній зведуть міжшкільний ресурсний центр. 

Родичі учнів, які навчаються у ліцеї, кажуть, району дуже потрібна нова школа, адже та, яка є, переповнена.

Моя дитина вчиться у ліцеї №81. І кожен день чую, як класи зробили з перегородок у коридорах, фізкультура круглорічно на вулиці, бо у спортзалі усім місця не вистачає. Під класи перелаштували учительську і усі можливі приміщення, – обурюється у розмові з Galnet мама учня Віра Лісикевич.

Утім, міські обранці, замість того, щоб погодити будівництво школи, дозволили збудувати тут на чотирьох гектарах новий житловий комплекс , але з умовою, що забудовник зведе також навчальний заклад.

До слова, район вулиці Топольної є густонаселеним. Протягом останніх років багатоповерхівки тут ростуть, як гриби після дощу. Кількість населення збільшується, а інфраструктура стоїть на місці. Поспілкуватись з адміністрацією школи Galnet не вдалось. Кажуть, усі коментарі лише з дозволу управління освіти.

Фото: Galnet

Як повідомила головна освітянка Львова Зоряна Довганик, на виділеній  земельній ділянці справді буде житлова забудова, а біля неї – не школа, а освітня структура або як її називають у мерії «міжшкільний регіональний центр для учнів молодших класів».

У зв’язку з тим, що є велика забудова району, є і велика кількість дітей.  Ситуацію покращить майбутній освітній центр, який побудують при житловому будинку. Окрім того, планується завершення будівництва школи №41 у Брюховичах. Оскільки багато дітей з Брюхович навчаються у №81, коли ми закінчимо будівництво №41 школи, ситуація у ліцеї №81 змінитися. – Запевнила Galnet Зоряна Довганик.

Будуватиме цю освітню структуру ТОВ «Дизайн-Майстер». За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Дизайн-Майстер» зареєстроване у 2001 році у Львові, на вулиці Топольній, 4. Основний вид діяльності – виробництво інших дерев’яних будівельних конструкцій і столярних виробів. Засновники – Віктор Романинець, Михайло Ірод, Анізія Пилиз та Олена Кунець. Galnet намагався поговорити з представниками забудовника. Нас пустили на територію, на розмову не на камеру прийшов Михайло Ірод, який повідомив, що ситуацією зі школою не коментуватиме, оскільки ще не відомо, що саме буде на цій ділянці.

Фото: Galnet

Додамо, цю ж земельну ділянку, для якої змінили цільове призначення, у 2019 році Львівська міська рада надала ТОВ «Дизайн-Майстер» в оренду під обслуговування виробничих приміщень. Окрім того, за адресою Топольна, 4 будують житловий комплекс Avalon Flex. Ця багатоповерхівка, рахують місцеві, буде уже шостою у їхньому районі.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.