Отруєння у львівському фаст-фуді: через кебаб майже 30 осіб опинилися в лікарні (Відео)

logo
200257_otruennja_u_lvivskomu_fast_fudi_cherez_ke.jpeg


'Томаш-Кебаб'
“Томаш-Кебаб”

5 канал

Львів

16.07.2018 21:30

В лабораторному центрі МОЗ вже підтвердили – у перших ушпиталених відвідувачів “Томаш-Кебабу” є сальмонела

До 27 зросла кількість людей, які отруїлися у львівському фаст-фуді наприкінці минулого тижня. Нині 25 на лікарняних ліжках, а ще двоє – на амбулаторному лікуванні. Причиною перших 10 недужих стала сальмонела. Її виявили фахівці обласного лабораторного центру.

Львів’янин Ростислав Максимович від минулого тижня у лікарні. Сюди потрапив після відвідин нового фаст-фуду “Томаш-Кебаб”. Там з’їв люля-кебаб.

Згадує: “Наступного дня прийшов на роботу і почалася недуга. Два дні було дуже погано, висока температура, дуже болів живіт, постійне відвідування туалету… Ми їли кебаб, на нього і впала підозра, бо крім нього там нічого і нема. Скоріш за все це було м’ясо”.

Перші 10 потерпілих потрапили до лікарні попередньої п’ятниці. Решту ушпиталили протягом наступних днів. Усі харчувались у “Томаш-Кебабі”. В пацієнтів однакові симптоми.

За темою

“Перші симптоми в низ були – висока гарячка, болі в животі та розлади стільця. Дуже важких, як зазвичай при сальмонельозі, немає. Вони всі вчасно звернулися, і попередній діагноз у деяких пацієнтів – росте сальмонела. Швидше всього це інфіковане куряче м’ясо”, – звітує завідувач відділення Львівської обласної інфекційної лікарні Таміла Олексанян.

Наявність бактерії у перших ушпиталених відвідувачів “Томаш-Кебабу” підтвердили і в обласному лабораторному центрі МОЗ.

“Там єдина ванна мийна, в якій миються і овочеві, і м’ясні страви, і руки обслуговуючого персоналу. Там немаркований розділочний інвентар, що дуже небезпечно. Бо на тих розділочних дошках можна і сире, і варене, і овочі, і м’ясо розробляти. Це недопустимо”, – наголошує заступник директора лабораторного центру Олег Когут.

Від п’ятниці фаст-фуд не працює. Його власниця нині не коментує інцидент. Про подію розповіла минулого тижня, перед закриттям закладу.

“У наших виробничих процесах проблем немає, можливо є питання з постачальниками, все може бути. Я з себе на даний момент не знімаю відповідальності. Ми кожен день отримуємо нові продукти. У нас є постійні постачальники, які привозять овочі, інші продукти. Ми не ходимо на ринок і не купляємо м’ясо на ринку, в неперевірених людей”, – запевнила власниця кафе Марія 13 липня.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “порушення санітарних правил”. Якщо провину доведуть, винуватцям загрожує штраф до 1,7 тис. грн або обмеження волі до 3-х років. Тим часом, потерпілі вимагатимуть через суд матеріальну компенсацію у власниці фаст-фуду.

Марта Шикула, Євген Радіон, “5 канал”

Відео за темою


А поділитися?